• Посилання скопійовано

Переплата з ПДВ згідно з ст. 209 ПКУ

Підприємство має переплату з ПДВ, що залишається у розпорядженні сільгосппідприємства згідно з ст. 209 ПКУ. Спецрежим анульовано 01.01.2017 р. Чи можливо наразі (у 2023 році) якимось чином перерахувати ці кошти на поточний рахунок підприємства, чи вже минули всі терміни?

Порядок акумулювання коштів на спецрахунках встановлювався Порядком №11.

Згідно з п. 4 цього Порядку сума ПДВ, що акумулюється на спеціальному рахунку, не підлягає вилученню до державного бюджету і використовується сільськогосподарським підприємством відповідно до пп. 209.2 ПКУ, а починаючи з 1 січня 2017 р. перераховується на поточний рахунок сільськогосподарського підприємства.

З наведеного випливають такі висновки:

1. залишки коштів на спецрахунку не підлягають вилученню до бюджету;

2. після 01.01.2017 р. залишки коштів повертаються на поточний рахунок сільгосппідприємства;

3. чинним законодавством не встановлено строк, протягом якого потрібно перерахувати кошти на поточний рахунок.

Таким чином, на наш погляд, якщо і дотепер спеціальний рахунок не закритий і там є кошти, їх залишок може бути повернуто на поточний рахунок підприємства.

Подібний висновок читаємо і в ІПК ДФСУ від 16.01.2019 р. №174/6/99-99-15-03-02-15/ІПК: "кошти, які на сьогодні обліковуються на спеціальному рахунку сільськогосподарського підприємства, мають бути перераховані на поточний рахунок такого підприємства".

Щоправда, Постанова, якою затверджено Порядок №11, втратила чинність згідно з Постановою КМУ від 03.04.2019 р. №276, з 09.04.2019 р. Але, на наш погляд, це не може вплинути на висновок, який ми зробили вище, про можливість повернення таких коштів.

Але оскільки чіткої однозначної відповіді в чинному законодавстві з цього питання немає, може бути доречним отримати ІПК.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Постачання товарів оборонного призначення: як оподатковувати ПДВ в період військового стану?
    Звільняються від оподаткування ПДВ на умовах та за переліком, визначеними пп. 4 та 5 п. 32 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України
    20.06.202518
  • Претензія та взаємозалік на суму ПДВ з незареєстрованої ПН
    Який порядок бухгалтерського та податкового обліку операцій з отримання штрафу від постачальника за нереєстрацію податкової накладної, проведення взаємозаліку та остаточного розрахунку, якщо сума претензії перевищує заборгованість перед постачальником?
    20.06.202545
  • Право на податковий кредит за несвоєчасно зареєстрованою ПН
    Постачальник зареєстрував податкову накладну від 30.04.2024 р. лише 03.06.2025 р. через відсутність реєстраційного ліміту. Чи має покупець право на податковий кредит за такою ПН? У якому звітному періоді його відображати: у декларації за червень 2025 року чи шляхом подання уточнюючого розрахунку за квітень 2024 року?
    20.06.202548
  • Ремонт авто за рахунок страхового відшкодування: що з ПДВ?
    На початку червня підприємство отримало на свій банківський рахунок від страхової компанії страхове відшкодування. Страхове відшкодування отримано без ПДВ, відповідно до ПКУ. Кошти страхового відшкодування будуть витрачені на ремонт авто. Авто буде ремонтуватися на сторонній СТО. Чи потрібно нарахувати компенсуюче ПДВ на отримані кошти страхового відшкодування?
    20.06.2025306
  • Податкова накладна при експорті зразків продукції
    Підприємство-платник ПДВ безоплатно експортує зразки власної продукції. Чи потрібно складати та реєструвати податкову накладну на таку операцію? Яку ставку ПДВ застосовувати та як визначати базу оподаткування?
    20.06.2025722