• Посилання скопійовано

Збільшити податковий кредит з ПДВ уточнюючим розрахунком неможливо

В якому місяці враховується уточнене ПДВ (податковий кредит збільшено) по уточнюючому розрахунку?

Як визначено в ст. 50 ПКУ, якщо платник ПДВ самостійно виявив помилку в Декларації з ПДВ, яку було подано в минулих звітних періодах, то в такому випадку він зобов'язаний здійснити виправлення такої помилки (із урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ-1 ). Виправлення помилки здійснюється через уточнюючий розрахунок (далі – УР) за формою, чинною на час його подання. При цьому, виходячи зі ст. 50 ПКУ та п. 1 Розділу IV Порядка №1492 , УР необхідно подати навіть в тих випадках, коли допущена в минулих податкових періодах помилка не призвела до заниження ПЗ з ПДВ та відповідно недоплати в бюджет. 

--------------1------------

1095 днів від граничного строку подання декларації

---------------------------

Для виправлення помилки платник ПДВ може подати УР як самостійний документ (окремо від Декларації з ПДВ). В цьому випадку штраф становить 3% від суми недоплати. Або ж подати УР, як додаток, разом з поточною Декларацією з ПДВ. Тоді штрафна санкція буде 5%. Cуму недоплати ПДВ в бюджет показують в рядку 25.1, графи 6 УР. 

Якщо за результатами виправлення платнику ПДВ не доводиться нараховувати суму недоплати ПДВ в бюджет (збільшення в рядку 25.1 графи 6 УР) (за умовою запитання помилка у березні полягає в заниженні ПК з ПДВ), то відповідно сплачувати штраф згідно норм ст. 50 ПКУ в розмірі 3% чи 5% від суми недоплати ПЗ з ПДВ не потрібно, адже такої недоплати просто не виникає.

Детально про виправлення помилок в Декларації з ПДВ читайте в "ДК" 28/2013 та в "ДК" 30/2013.

Звісно, при проведенні виправлення через УР, збільшення податкового кредиту слід провести саме в Декларації з ПДВ за період, який виправляється. Але це ще не все. 

З запитання чітко не зрозуміло, до яких власне наслідків призвело виправлення помилки в Декларації з ПДВ, а саме збільшення податкового кредиту. Тому тут слід розглядати два варіанти.

Так, якщо виправлення помилки не призводить до формування або збільшення рядка 20.2 „Зарахування від'ємного значення різниці поточного звітного (податкового) періоду до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (рядок 19 - рядок 20.1)”-2  Декларації з ПДВ за період виправлення, то таке виправлення не впливає на подальші податкові періоди. Тоді просто виникає переплата ПЗ з ПДВ за період, який виправляється. 

----------------------2--------------------------

Значення цього рядка переноситься до рядка 21.1 декларації наступного звітного (податкового) періоду)

-------------------------------------------------

Якщо ж  виправляється рядок 20.2 Декларації з ПДВ, то значення із графи 6 УР такого рядка враховується при визначенні значення рядка 21.1 декларації за звітний період, у якому подано УР (див. п. 6 розділу VI  Порядка №1492 ). Фактично це означає, що платник ПДВ, який помилково не включив суми податкового кредиту до своєї декларації та не зміг скористатися ним у звітних періодах, що настали після допущення помилки, не зможе це зробити і за допомогою подання УР. Такі суми почнуть зменшувати розрахунки з бюджетом лише, починаючи з поточної декларації (з періоду в якому було подано УР).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Рорат Василий

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»