Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Капітальний ремонт за державні кошти: чи буде право на податковий кредит?

Виробниче управління водопровідно – каналізаційного господарства отримало з місцевого бюджету кошти на капітальний ремонт каналізаційного колектора. Капітальний ремонт проводиться підрядною організацією (платник ПДВ). Чи виникає у виробничого управління права на ПК у сумі ПДВ, що входить до вартості виконаних робіт?

Згідно з пп. «а» пп. 198.1 ПКУ, до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій, зокрема з придбання або виготовлення товарів та послуг.

Відповідно ж до пп. 198.3 ПКУ, податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку протягом такого звітного періоду у зв’язку, зокрема, з придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари чи послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Разом з цим, податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів (послуг), є для покупця таких товарів (послуг) підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (пп. 201.10 ПКУ).

При цьому, податківці у ІПК від 11.09.2019 р. №124/6/99-00-07-03-02-15/ІПК зазначають, що ПКУ не передбачено будь-яких виключень щодо формування податкового кредиту та визначення податкових зобов’язань відповідно до пп. 198.5 ПКУ для платників ПДВ, які фінансуються з державного бюджету.

Таким чином, організація, що здійснює придбання, в даному випадку робіт з проведення капітального ремонту, має право на податковий кредит з ПДВ за умови наявності від підрядника зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної, незважаючи на те, що фінансування таких робіт здійснюється за рахунок бюджетних коштів.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Ремонт , Податковий кредит

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі