Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Придбання у нерезидента та продаж резиденту ліцензії на використання ПЗ: що з ПДВ?

Підприємство - резидент України, платник ПДВ, придбаває у нерезидента одну безстрокову ліцензію на використання ПЗ, яку надалі продасть іншому резиденту. Які особливості оподаткування ПДВ?

Чи є оплата за таку ліцензію роялті?

Відповідно до пп. 14.1.225 ПКУ, не вважаються роялті платежі, отримані за придбання примірників (копій, екземплярів) об’єктів інтелектуальної власності, у тому числі в електронній формі, для використання за своїм функціональним призначенням для кінцевого споживання або для перепродажу такого примірника (копії, екземпляра).

На наш погляд, в даній ситуації саме і має місце придбання однієї ліцензії (фактично одного примірника) ПЗ, яка придбана з метою подальшого продажу. Тому платежі для оплати ліцензії не будуть роялті.

 

ПДВ при імпорті

Об’єктом оподаткування ПДВ є в тому числі операції з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ (пп. «б» пп. 185.1 ПКУ).

Місцем постачання послуг за використання об'єктів права інтелектуальної власності, у тому числі за ліцензійними договорами, є місце реєстрації отримувача послуг суб’єктом господарювання (пп. «а» пп. 186.3 ПКУ).

Оскільки підприємство, отримувач послуг, знаходиться на митній території України, то й місце постачання на території України, а відтак такі послуг за загальним правилом оподатковуються ПДВ.

Але в п. 26-1 підр. 2 розд. ХХ ПКУ зазначено, що тимчасово, з 1 січня 2013 р. до 1 січня 2023 р. звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції.

Для цілей цієї норми до програмної продукції відносяться в тому числі примірники (копії, екземпляри) комп’ютерних програм, їх частин, компонентів у матеріальній та/або електронній формі, у тому числі у формі коду (кодів) та/або посилань для завантаження комп’ютерної програми та/або їх частин, компонентів у формі коду (кодів) для активації комп’ютерної програми чи в іншій формі.

На наш погляд, в даній ситуації саме і має місце постачання програмної продукції. А тому як придбання (імпорт) ПЗ, так і його подальший продаж звільняються від оподаткування.

 

Чи потрібно складати ПН на звільнені від оподаткування операції у разі імпорту (отримання від нерезидента), згідно з п. 26-1 підр. 2 розд. XX ПКУ?

На наш погляд, ні. Про це ми писали тут. В декларації з ПДВ такі операції також не відображаються.

Але при постачанні ПЗ на території України ПН виписується і реєструється в ЄРПН в загальному порядку, як на звільнену від оподаткування операцію. Про особливості складання ПН ми писали тут. Про заповнення декларації з ПДВ та додатка 5 до неї – тут, тут.

 

Які документи отримати від постачальника?

Тут ми зазначали, що має бути ЗЕД-договір, який укладається у простій письмовій чи електронній формі.

В електронній формі (у тому числі через Iнтернет) договір може укладатись шляхом прийняття публічної пропозиції про угоду (оферти) або шляхом обміну електронними повідомленнями чи іншим способом, зокрема, шляхом виставлення рахунка (інвойса), у тому числі в електронному вигляді.

Поряд з цим, має бути інвойс чи акт приймання-передачі. Якщо інвойс буде оплачено, то акту приймання-передачі не потрібно.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Імпорт , Нерезиденти , ПДВ , Податкова накладна

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі