Чи є оплата за таку ліцензію роялті?
Відповідно до пп. 14.1.225 ПКУ, не вважаються роялті платежі, отримані за придбання примірників (копій, екземплярів) об’єктів інтелектуальної власності, у тому числі в електронній формі, для використання за своїм функціональним призначенням для кінцевого споживання або для перепродажу такого примірника (копії, екземпляра).
На наш погляд, в даній ситуації саме і має місце придбання однієї ліцензії (фактично одного примірника) ПЗ, яка придбана з метою подальшого продажу. Тому платежі для оплати ліцензії не будуть роялті.
ПДВ при імпорті
Об’єктом оподаткування ПДВ є в тому числі операції з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ (пп. «б» пп. 185.1 ПКУ).
Місцем постачання послуг за використання об'єктів права інтелектуальної власності, у тому числі за ліцензійними договорами, є місце реєстрації отримувача послуг суб’єктом господарювання (пп. «а» пп. 186.3 ПКУ).
Оскільки підприємство, отримувач послуг, знаходиться на митній території України, то й місце постачання на території України, а відтак такі послуг за загальним правилом оподатковуються ПДВ.
Але в п. 26-1 підр. 2 розд. ХХ ПКУ зазначено, що тимчасово, з 1 січня 2013 р. до 1 січня 2023 р. звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції.
Для цілей цієї норми до програмної продукції відносяться в тому числі примірники (копії, екземпляри) комп’ютерних програм, їх частин, компонентів у матеріальній та/або електронній формі, у тому числі у формі коду (кодів) та/або посилань для завантаження комп’ютерної програми та/або їх частин, компонентів у формі коду (кодів) для активації комп’ютерної програми чи в іншій формі.
На наш погляд, в даній ситуації саме і має місце постачання програмної продукції. А тому як придбання (імпорт) ПЗ, так і його подальший продаж звільняються від оподаткування.
Чи потрібно складати ПН на звільнені від оподаткування операції у разі імпорту (отримання від нерезидента), згідно з п. 26-1 підр. 2 розд. XX ПКУ?
На наш погляд, ні. Про це ми писали тут. В декларації з ПДВ такі операції також не відображаються.
Але при постачанні ПЗ на території України ПН виписується і реєструється в ЄРПН в загальному порядку, як на звільнену від оподаткування операцію. Про особливості складання ПН ми писали тут. Про заповнення декларації з ПДВ та додатка 5 до неї – тут, тут.
Які документи отримати від постачальника?
Тут ми зазначали, що має бути ЗЕД-договір, який укладається у простій письмовій чи електронній формі.
В електронній формі (у тому числі через Iнтернет) договір може укладатись шляхом прийняття публічної пропозиції про угоду (оферти) або шляхом обміну електронними повідомленнями чи іншим способом, зокрема, шляхом виставлення рахунка (інвойса), у тому числі в електронному вигляді.
Поряд з цим, має бути інвойс чи акт приймання-передачі. Якщо інвойс буде оплачено, то акту приймання-передачі не потрібно.
***
Читайте також:
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити