Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Безоплатне повернення нерезиденту безоплатно від нього отриманого: ПДВ

Резидент отримав від нерезидента на безоплатній основі деталі. Сплачено ПЗ з ПДВ при безоплатному імпорті. Відображено ПК. Деталі виявилися несправними і їх повертають нерезиденту за митним режимом експорту, з нарахуванням ПДВ за ставкою 0%. Чи потрібно ще робити якісь коригування з ПДВ?

ПК з ПДВ при безоплатному імпорті

У разі ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до ПК, вважається митна декларація, оформлена відповідно до вимог законодавства, яка підтверджує сплату податку (пп. 201.12 ПКУ).

Згідно з пп. 198.2 ПКУ, для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до ПК є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пп. 187.8 ПКУ.

Таким чином, сума ПДВ, сплачена при ввезенні на митну територію України товарів (у тому числі у разі їх безоплатного отримання), включається до складу ПК платника податку на підставі належним чином оформленої митної декларації. А факт неоплати за отриманий товар постачальнику-нерезиденту на право користування ПК в цій ситуації не впливає.

 

ПЗ з ПДВ при безоплатному експорті

Операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту за пп. «а» пп. 195.1.1 ПКУ оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою. Платник ПДВ складає одну ПН на суму безоплатного постачання (експорту) за ставкою 0%. Детальніше про це ми писали тут.

 

Чи необхідно нараховувати компенсуюче ПДВ за пп. 198.5 ПКУ на вартість безоплатно експортованого товару?

Відповідно до норм пп. «г» пп. 198.5 ПКУ, компенсуюче ПДВ нараховують в тому числі за товарами, придбаними з ПДВ, якщо такі товари починають використовуватися в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку.

Оскільки при поверненні деталей нерезиденту їх використання в господарській діяльності не передбачається, то, на наш погляд, платник ПДВ повинен нарахувати компенсуюче ПДВ за пп. 198.5 ПКУ.

 ***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Імпорт , Коригування , Нерезиденти , ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі