Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи потрібно з 01.03.2021 року у ПН зазначати ім’я та прізвище підписанта?

У новій формі ПН реквізит з даними підписувача «ініціали та прізвище» замінили на «власне ім’я та прізвище». Чи буде помилкою заповнювати ПН за старим порядком, якщо підписант має КЕП, в якому повністю вписано його ім’я, прізвище та по батькові?

У новій формі ПН, що діє з 01.03.2021 р., було змінено порядок розшифровки підписів уповноваженої особи - замість ініціалів та прізвища тепер повинно зазначатись власне ім’я та прізвище. При цьому, на думку автора, правильним підходом буде зазначати підписи уповноваженої особи (ім’я та прізвище).

Однак, пп. 201.1 ПКУ не передбачено такого обов'язкового реквізити ПН, як ім'я та прізвище чи підпис особи, проте серед обов'язкових реквізитів взагалі первинних документів (п. 2 ст. 9 Закону про бухгалтерський облік) є такі:

  • посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення;
  • особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Тобто для первинного документу не принципово чи буде там зазначено ім'я та прізвище чи прізвище та ініціали (головне щоб була можливість ідентифікувати особу). Тому вважаємо, що зазначені "нюанси" не є підставою для визнання податкової накладної помилковою.

Крім того, у п. 2.4 Порядку №88 зазначено, що неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо.

В даному випадку, вважаємо, що зазначення прізвища та ініціалів не заважає ідентифікувати особу.

Також ВС у постанові від 27.02.2020 р. у справі №825/785/16 наголошував, що формальні недоліки у ПН не є безумовною підставою для позбавлення платника ПДВ права на формування податкового кредиту.

Підсумовуючи зазначимо, що з 01.03.2021 року у ПН все ж таки зазначати саме ім’я та прізвище підписанта, однак заповнення по старому не є підставою для визнання такої ПН помилковою і позбавлення покупця права на ПК.

Що ж до КЕП, то у підкатегорії 101.13 «ЗІР» податківці надавали роз’яснення, що законодавством не передбачено накладення на податкову накладну будь-яких інших підписів, окрім підписів платника або уповноваженої ним особи, то реквізит «Посадова (уповноважена) особа/фізична особа (законний представник) — Власне ім’я та прізвище)» повинен заповнюватись відповідно до власного ім’я та прізвища особи, яка здійснює накладення на податкову накладну свого електронного підпису.

При цьому невідповідність електронного підпису, що накладається на податкову накладну при її реєстрації̈ в Єдиному реєстрі податкових накладних, власного ім’я та прізвища особи, яка склала податкову накладну, не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту за такою податковою накладною.

Тому КЕП змінювати не потрібно – видача його лише на ім’я та прізвище не передбачено законодавчо.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі