• Посилання скопійовано

Касовий метод ПДВ для керуючої компанії

Керуюча компанія передає електроенергію, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, постачання тепла і гарячої вони споживачам - юрособам (власникам приміщень). Електроенергію та холодну воду отримує як колективний споживач. А теплову енергію та гарячу воду виробляє на власній котельні. Який касовий метод ПДВ?

Касовий метод за пп. 187.10 ПКУ

Відповідно до пп. 187.10 ПКУ, касовий метод застосовують платники податку, які постачають в тому числі:

  • теплову енергію;
  • житлово-комунальні послуги тощо.

До житлово-комунальних належить в тому числі послуги з (див. ст. 5 Закону про ЖКП):

  • постачання та розподілу електричної енергії, 
  • постачання теплової енергії, 
  • постачання гарячої води, 
  • централізованого водопостачання, 
  • централізованого водовідведення.

Причому касовий метод застосовується, якщо послуги постачаються:

  • фізичним особам, 
  • бюджетним установам, 
  • житлово-експлуатаційним конторам, управителям багатоквартирних будинків, квартирно-експлуатаційним частинам, ОСББ, іншим платникам податку, які здійснюють збір коштів від зазначених покупців з метою подальшого їх перерахування продавцям таких товарів (надавачам послуг) у рахунок компенсації їх вартості.

Касовий метод поширюється також на управителів багатоквартирних будинків, якщо вони зареєстровані платниками ПДВ.

Тож підсумуємо: касовий метод застосовується при постачанні наведених у запитанні послуг на користь фізичних осіб і бюджетних установ.

Отже, якщо керуюча компанія поставляє послуги юридичним особам (які не є бюджетними установами), касовий метод за пп. 187.10 ПКУ вона не може застосовувати.

 

Касовий метод за пп. 44 підр. 2 розд. ХХ ПКУ

Згідно з цією нормою, тимчасово, до 01.01.2022 р. касовий метод застосовується платниками, які постачають:

  • електричну енергію;
  • теплову енергію;
  • надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення;
  • надають послуги із забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії (відповідно до Закону №2019-VIII).

За цією нормою додаткова умова до отримувачів зазначених послуг не висувається.

Тому, на наш погляд, керуюча компанія може застосовувати касовий метод, якщо вона юридичним особам:

  • постачає електроенергію, отриману як колективний споживач;
  • надає послуги водопостачання та водовідведення (включаючи холодної води, отриманої як колективний споживач та гарячої води, підігрітої самостійно);
  • постачає теплову енергію.

Але для уникнення непорозумінь з податковою рекомендуємо з цього питання отримати індивідуальну податкову консультацію.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20241
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024465
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024245