Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Юрособа перераховує частку доходу від продажу нежитлового приміщення іншій юрособі: що з ПН?

Дохід від продажу нежитлового приміщення розподіляється між двома учасниками- юрособами. Як має бути складена ПН учасником №2 при отриманні своєї частки доходу від учасника №1?

Правила формування податкових зобов’язань і податкового кредиту з ПДВ та їх коригування, а також складання податкових накладнихрозрахунків коригування до податкових накладних і їх реєстрації в ЄРПН встановлено ст. 187, 192198 і 201 розділу V ПКУ

Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) (пп. 201.7 ПКУ). Перелік обов’язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної, визначено у пп. «а» — «і» пп. 201.1 ПКУ, зокрема, такими реквізитами є:

  • опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг (реквізит має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг);
  • код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (далі - ДКПП);
  • платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з ДКПП неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

На сьогодні при складанні податкової накладної запроваджено заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних та імпортних товарів – 10 знаків, для інших товарів – не менше 4 знаків), а для послуг - коду послуги згідно з ДКПП.

Отже, коди УКТ ЗЕД вказуються у тому випадку, якщо відбувається постачання саме товару (при цьому товаром може бути і, наприклад, будівля), яке оформлюється видатковими накладними або актами приймання-передачі, а коди згідно з ДКПП застосовуються у разі надання саме послуг, що оформлюється актом наданих послуг (виконаних робіт) або інших документів пов’язаних з виконанням робіт, в тому числі і будівельних.

Згідно із пп. 14.1.244 ПКУ, товари - матеріальні та нематеріальні активи, у тому числі земельні ділянки, земельні частки (паї), а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення.

Постачання товарів - будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду (пп.14.1.191 ПКУ).

Разом з цим, постачання послуг - будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об'єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об'єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (пп. 14.1.185 ПКУ).

Хоча податківці в ІПК від 22.06.2017 р. №788/6/99-99-15-03-02-15/ІПК чітко не сказали, який же код УКТ ЗЕД зазначати в графі 3.1 розділу Б податкової накладної, але послалися на Довідник умовних кодів товарів, які відсутні в УКТ ЗЕД, який розміщено на офіційному веб-порталі ДПС.

А ось у цьому роз’ясненні вони вже висловилися більш конкретно и вказали, що оскільки УКТ ЗЕД не містить кодів таких товарів як майнові права на квартири, майнові права на паркувальні місця, майнові права на нежитлові приміщення, то для їх відображення в податкових накладних юридична особа повинна  скористатись умовними кодами товарів, які згідно з пп. 2 п. 16 Порядку № 1307 оприлюднено на сайті ДПС.

Зокрема, умовними кодами товарів, що відсутні в УКТ ЗЕД передбачено код 00115 «нежитлове приміщення». Назва приміщення у графі 2 розділу Б  податкової накладної зазначається так, як вона зазначена у договорі купівлі-продажу такого приміщення.

Таким чином, враховуючи те, що юридична особа здійснює саме постачання такої нерухомості (а не надає послуги з її спорудження), то вважаємо, що у податковій накладній має зазначатись саме умовний код УКТ ЗЕД (в даному випадку - 00115), а не код ДКПП, як у випадку, якщо б юридична особа надавала саме послуги з будівництва, а не продаж готового об’єкту.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Новікова Марія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Нерухомість

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі