• Посилання скопійовано

Як скласти ПН на суму перевищення бази оподаткування ПДВ над фактичною ціною постачання?

Згідно з операцією з безоплатного постачання ТМЦ (згідно з актом прийому-передачі) складено дві ПН. Одна нульова на отримувача, а друга - на перевищення ціни придбання з типом причини «15». Чи ставити позначку зведена «3», якщо вона складена згідно з одним актом за його датою? У які рядки декларації з ПДВ потрапить сума перевищення?

ПН з типом причини невидачі покупцю «15» можна складати на кожну таку операцію чи один раз на місяць у вигляді зведеної ПН на всю суму ПДВ за аналогічними операціяи за весь місяць. В останньому випадку всю суму слід розраховувати виходячи з перевищення бази оподаткування над фактичною ціною, визначених окремо за кожною операцією з постачання товарів/послуг, та скласти загальну ПН за всіма такими операціями.

В будь-якому разі, чи така ПН складена на одну операцію з безоплатного передання ТМЦ, чи на декілька, вона завжди буде зведеною. Саме тому у разі складання такої зведеної податкової накладної у графі «Зведена податкова накладна» зазначається код ознаки «3», оскільки особливості заповнення такої ПН викладені у пп. 15 Порядку №1307.

У рядках заголовної частини такої податкової накладної, відведених для заповнення даних покупця, постачальник (продавець) зазначає власні дані.

Додатково читайте тут>>

Податкові накладні на суму перевищення бази оподаткування над фактичною ціною постачання включаються у таблицю 1 додатка 5 до декларації з ПДВ на загальних підставах. У графі 2 таблиці 1 зазначається власний ІПН платника ПДВ, що склав таку ПН. Відповідно, і у декларації з ПДВ такі суми теж потрапляють у «загальні» рядки – 1.1 або 1.2 в залежності від ставки ПДВ 20% або 7%.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 139 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Дата складання РК при переведенні боргу з частковими платежами
    Підприємство-платник ЄП IV групи і ПДВ має передоплату постачальнику електроенергії. Постачальник не може виконати зобов'язання та повернути кошти. 20.11.2025 р. укладено договір про переведення боргу, за яким третя особа погашає 600 тис. грн замість постачальника. Фактичне перерахування відбулось 25.11.2025 р. (290 тис. грн) та 26.11.2025 р. (310 тис. грн). Якою датою складати РК до ПН: датою договору про переведення боргу (20.11.2025) на всю суму чи датами фактичного надходження коштів (25.11.2025 та 26.11.2025 рр.)?
    09.12.202518
  • Податковий кредит за розблокованою ПН: облік та різниці для "високодоходників"
    Податкова накладна постачальника була заблокована в грудні 2022 року, у березні 2023 року її розблокували, але підприємство не помітило інформацію про розблокування і не включило ПН до податкового кредиту. Куди тепер віднести втрачений податковий кредит з ПДВ – на рахунок 441 чи 949? Чи виникають податкові різниці для "високодоходників"?
    09.12.2025207
  • Чи враховується акциз при визначенні обсягу оподаткованих операцій для обов’язкової реєстрації платником ПДВ?
    При розрахунку загальної суми від здійснення операцій з постачання, що підлягають оподаткуванню ПДВ, нарахована протягом останніх 12 календарних місяців для визначення необхідності обов’язкової реєстрації платником ПДВ сума акцизного податку не враховується
    08.12.202517
  • Дата РК при поверненні товару та наявності передплати
    У жовтні здійснено оплату та відвантаження товару. 3 листопада покупець повертає товар, 20 листопада продавець повертає кошти. Якою датою складати РК до ПН, якщо податкові зобов'язання з ПДВ у продавця не зменшились через наявність передплати за іншими операціями? Чи потрібні додаткові документи?
    08.12.202565
  • Продаж електромобіля: що з ПДВ?
    Підприємство придбало новий електромобіль без ПДВ (звільнено до 31.12.2025 р.). Чи має підприємство нарахувати ПДВ при подальшому продажу цього автомобіля?
    08.12.2025183