Відповідно до пп. «б» пп. 201.11 ПКУ, підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до ПК без отримання ПН, також є касові чеки, які містять:
- суму отриманих товарів/послуг,
- загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника).
При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування ПДВ).
У разі використання платниками для розрахунків із споживачами РРО та/або ПРРО касовий чек повинен містити дані про:
- загальну суму коштів, що підлягає сплаті покупцем з урахуванням ПДВ, та
- суму ПДВ, що сплачується у складі загальної суми.
Відповідно до п. 1 розд. ІІ Положення №13, фіскальний касовий чек на товари (послуги) - розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги).
Таким чином, за буквального розуміння норми пп. «б» пп. 201.11 ПКУ для того, щоб відобразити податковий кредит, потрібно оригінал чеку, а не його копію. Бо саме оригінал касового чеку друкується РРО.
З іншої сторони, ми розуміємо формальність цієї умови в контексті описаної ситуації. Цілком можливо, що податкова може віднестися поблажливо і дозволити відобразити податковий кредит на підставі копії чеку. Але для цього потрібно буде отримати індивідуальну податкову консультацію. Не маючи такої консультації ми би не ризикували відображати податковий кредит на підставі копії чеку.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити