Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Чи потрібно коригувати ПДВ при списанні кредиторської заборгованості за рахунком 632?

Підприємство імпортувало товар та сплатило ПДВ при імпорті, який було включено до податкового кредиту на підставі митної декларації. Товар не було оплачено, кредиторська заборгованість за рахунку 632 списується. Чи потрібно при цьому коригувати ПДВ?

Для списання такої заборгованості слід зробити записи в бухобліку:

  • Дт 632 "Розрахунки з іноземними постачальниками";
  • Кт 717 "Дохід від списання кредиторської заборгованості".

Таким чином, дохід від списання кредиторської заборгованості буде включено до фінрезультату, з якого сплачуватиметься податок на прибуток.

Зобов’язання з ПДВ відповідно до  пп. 198.5 ПКУ не виникають, якщо товари, що були отримані від цього постачальника, були використані в оподатковуваних операціях. Списання кредиторської заборгованості у даному випадку не спричиняє виникнення ПДВ-зобов'язань.

Також не змінюється і сума ПДВ, що була включена до складу податкового кредиту на підставі митної декларації при імпорті такого товару.

Про те, що немає підстав для коригування податкового кредиту при списанні кредиторської заборгованості перед іноземним постачальником, податківці пишуть в ІПК від 15.01.2019 р. № 145/6/99-99-15-03-02-15/ІПК. Знайти її можна у реєстрі ІПК.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Імпорт , Коригування , ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі