Для списання такої заборгованості слід зробити записи в бухобліку:
- Дт 632 "Розрахунки з іноземними постачальниками";
- Кт 717 "Дохід від списання кредиторської заборгованості".
Таким чином, дохід від списання кредиторської заборгованості буде включено до фінрезультату, з якого сплачуватиметься податок на прибуток.
Зобов’язання з ПДВ відповідно до пп. 198.5 ПКУ не виникають, якщо товари, що були отримані від цього постачальника, були використані в оподатковуваних операціях. Списання кредиторської заборгованості у даному випадку не спричиняє виникнення ПДВ-зобов'язань.
Також не змінюється і сума ПДВ, що була включена до складу податкового кредиту на підставі митної декларації при імпорті такого товару.
Про те, що немає підстав для коригування податкового кредиту при списанні кредиторської заборгованості перед іноземним постачальником, податківці пишуть в ІПК від 15.01.2019 р. №145/6/99-99-15-03-02-15/ІПК. Знайти її можна у реєстрі ІПК.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити