• Посилання скопійовано

Яка допустима кількість знаків після коми у показнику кількості ПН?

Підприємство придбало 200 л. ДТ за ціною 22,99 грн з ПДВ. Постачальник зареєстрував ПН, в якій сума без ПДВ та сума ПДВ відповідають первинним документам, а кількість зазначено 199,98262 л. (замість 200). Чи правильно складено ПН? Чи можна включати її до складу ПК?

Податківці неодноразово наголошували, що платник податків має право на віднесення до податкового кредиту сум ПДВ згідно зі складеними та зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними, сформованими на підставі первинних бухгалтерських документів.

Своєю чергою, відповідно до п. 4 Порядку №1307 усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками, крім випадків, визначених Порядком №1307.

Тобто вартісні показники податкової накладної повинні містити не більше двох знаків після коми (крім окремих випадків щодо показників граф 7 та 11).

Водночас, податківці у ІПК від 13.02.2019 р. №525/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначали, що необхідною кількістю знаків після коми у кількісному показнику вважається така кількість, якої достатньо для правильного розрахунку вартісного показника у графі 10 податкової накладної та рядків I - IX розділу А податкової накладної.

При цьому, для визначення розрахованих вартісних показників та кількісних показників податкової накладної застосовується правило математичного округлення, яке полягає у збільшенні відповідного знака на «1» (одиницю), якщо наступний за ним знак, який скорочується, дорівнює або перевищує «5» (п'ять).

Однак зазначення платником податку при заповненні графи 7 податкової накладної ціни постачання одиниці товару/послуги з більше ніж двома знаками після коми не є порушенням Порядку заповнення податкової накладної або причиною зупинення чи відмови її реєстрації в ЄРПН.

Отже, можна зробити висновок, що в даному випадку постачальник слідував рекомендаціям податківців щодо зазначення у ПН у вартісному показнику ціни, цифри з двома знаками після коми (гривень з копійками) за рахунок додаткових знаків після коми у кількісному показнику, які при округленні дадуть значення, що відповідає первинним документам. Тому покупець за такою ПН має право на віднесення суми ПДВ до податкового кредиту (за умови її реєстрації постачальником в ЄРПН).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»