• Посилання скопійовано

Завищено суму ПДВ у податковій накладній: як виправити?

У січні 2020 року складено ПН за виконані будівельні роботи на більшу суму ПДВ (2897,36 грн). Як правильно скласти розрахунок коригування та який код коригування на зменшення суми ПДВ (-2897,36 грн) потрібно застосувати?

Податківці нагадують, що якщо в первинному документі, зокрема, в формах №КБ-2 та №КБ-3, одиниця виміру товарів/послуг зазначена як «грн»/«тис. грн», то:

  • в графі 4 «Одиниця виміру товару/послуги» податкової накладної необхідно зазначати «грн»,
  • в графі 6 «Кількість (об’єм, обсяг)» - проставляється значення «1» або відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу,
  • в графі 7 слід вказувати вартість виконаних робіт в гривнях з копійками.

Отже, в даному випадку слід виправляти обсяги постачання через коригування кількості або ціни – в залежності від суті помилки – в чому саме помилилися при складанні ПН: в обсягу виконаних робіт або в їхній оцінці. 

Відповідно, для цього застосовуються коди причини коригування 101 «зміна ціни» або «102» зміна кількості.

Зміну ціни (крім випадків повного повернення коштів, яке коригується з кодом 103) у розрахунку коригування потрібно показувати двома рядками: перший рядок повністю сторнує відповідний рядок із податкової накладної зі старою ціною, а другий — додає ту ж товарну позицію з новою ціною.

Зміну кількості товарів/послуг у розрахунку коригування також фіксують двома рядками: перший рядок сторнує рядок податкової накладної, у якому змінюються показники кількості, а в другому — зазначаються правильні показники.

Група коригування у графі 2.2 для обох рядків зазначається одинакова. Наприклад, якщо коригується тільки один рядок ПН, то в цій графі в обох коригуючих рядках зазначається «1».

Оскільки в даному випадку коригуються податкові зобов’язання платника ПДВ, то РК потрібно складати тією датою, коли виникли податкові зобов’язання, тобто у січні 2020 р. Хоча податківці і говорять про те, що РК складається на дату виявлення помилки (наприклад, в ІПК від 21.11.2018 р. № 4907/6/99-99-15-03-02-15/ІПК), ми вважаємо, що у разі виправлення помилки в  сумі податкових зобов’язань це буде некоректним, адже податкові зобов’язання повинні бути відображені у правильній сумі в періоді їх виникнення.

Зауважимо, що такий підхід потребує також уточнення декларації з ПДВ за січень 2020 р. У даному разі недоплати податку не буде і штрафу теж не буде.

Щодо штрафів за несвоєчасну реєстрацію РК читайте тут.

Втім, саме в даному випадку, коли в результаті виправлення помилки сума ПДВ зменшується, можна використати думку податківців щодо складання РК на дату виявлення помилки і тоді відобразити його в декларації як коригування ПЗ у додатку 1. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.2024925
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202429
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202428
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20249025
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202433