• Посилання скопійовано

Постачання звільнених медтоварів: чи зберігається право на податковий кредит?

Чи зберігається право на визнання податкового кредиту на суми ПДВ при придбанні медичних товарів та сплаті при імпорті товарів, які використовуватимуться в операціях звільнених від ПДВ з Переліку №224?

Відповідно до пп. 198.3 ПКУ податковий кредит звітного періоду визначається, виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум ПДВ, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пп. 193.1 ПКУ, протягом такого звітного періоду у зв'язку з:

  • придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг;
  • придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи);
  • ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Не відносяться до податкового кредиту суми ПДВ, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними/розрахунками коригування до них чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пп. 201.11 ПКУ (пп. 198.6 ПКУ).

ДПС в ІПК від 05.02.2020 р. №473/6/99-00-07-03-02-06/ІПК повідомляє, що суми ПДВ, нараховані (сплачені) платником податку у зв'язку з придбанням товарів для здійснення неоподатковуваних ПДВ операцій (у т. ч. операцій, що звільнені від оподаткування ПДВ), включаються до складу податкового кредиту за умови наявності відповідного документального підтвердження (податкові накладні / розрахунки коригування до них, зареєстровані в ЄРПН, митні декларації, інші документи, передбачені пп. 201.11 ПКУ).

У разі, якщо придбані та/або виготовлені платником податку товари/послуги, необоротні активи призначені для використання у повній мірі в неоподатковуваних ПДВ операціях (у т. ч. операціях, що звільнені від оподаткування ПДВ), то такий платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ відповідно до пп. 198.5 ПКУ.

Однак відповідно до абз. 2 п. 71 підрозділу 2 розд. ХХ ПКУ, починаючи з 17.03.2020 р. у разі здійснення операцій, звільнених відповідно до цього пункту, положення пп. 198.5 та ст. 199 ПКУ не застосовуються щодо таких операцій.

*** 

Також читайте:

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»