Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Складання податкової накладної при продажу нежитлового приміщення

Підприємство будує житловий будинок, в якому є нежитлові приміщення. У договорі на продаж нежитлового приміщення передбачено попередню оплату в розмірі 50% вартості приміщення, а ще 50% - після здачі в експлуатацію. Як заповнити ПН на попередню оплату: як вказати номенклатуру та який код товару згідно з УКТ ЗЕД поставити?

Згідно з листом ДПС від 21.03.2016 р. №6091/6/99-99-19-03-02-15«операція з реалізації майнових прав на нерухоме майно (квартири) для продавця (забудовника об'єкта житлового фонду) для цілей оподаткування ПДВ є операцією з першого постачання житла (об'єкта житлового фонду), яка оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків».

Те ж саме податківці говорять і в ІПК від 22.06.2017 р. №788/6/99-99-15-03-02-15/ІПК. Аналогічним чином це слід розуміти і у випадку продажу майнових прав на нежитлове приміщення.

Тобто податківці не заперечують, що хоча постачальник отримує оплату не за саме приміщення, а за майнові права на нього, для цілей оподаткування ПДВ це слід розглядати як постачання приміщення.

Податківці в ІПК від 22.06.2017 р. №788/6/99-99-15-03-02-15/ІПК чітко не сказали, який же код УКТ ЗЕД зазначати в графі 3.1 розділу Б податкової накладної, але послалися на Довідник умовних кодів товарів, які відсутні в УКТ ЗЕД, який розміщено на офіційному веб-порталі ДПС.

Проте тут вони вже висловилися більш конкретно: «оскільки УКТ ЗЕД не містить кодів таких товарів як майнові права на квартири, майнові права на паркувальні місця, майнові права на нежитлові приміщення, то для їх відображення в податкових накладних ТОВ «…» повинно  скористатись умовними кодами товарів, які згідно з пп. 2 п. 16 Порядку № 1307 оприлюднено на сайті ДФС України».

Нежитлове приміщення – це приміщення в структурі житлового будинку, що не належить до житлового фонду і є самостійним об'єктом цивільно-правових відносин, тому з Довідника умовних кодів товарів слід обрати код 00115 «нежитлове приміщення».

Назва приміщення у графі 2 розділу Б  податкової накладної зазначається так, як вона зазначена у договорі купівлі-продажу такого приміщення.

Якщо податкова накладна складається на 50%-ву оплату майнових прав на приміщення, то у графі 6 зазначається кількість – 0,5, якщо за договором продається одне приміщення. При переданні збудованого приміщення покупцю або при оплаті наступних 50% коштів (в залежності від того, яка подія настане першою), потрібно буде скласти ще одну податкову накладну на другі 50% вартості приміщення – так само, як і першу.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Нерухомість

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі