• Посилання скопійовано

Як заповнити таблицю даних платника податку?

Підприємство-сільгоспвиробник бажає наперед подати таблицю даних платника податків для уникнення блокування податкової накладної у майбутньому. Як заповнити таблицю? Який опис та пояснення надавати?

Для запобігання блокування реєстрації ПН платник податку може наперед надати ДПС інформацію щодо:

  • видів економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);
  • кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються (отримуються) платником податку;
  • кодів послуг згідно з ДКПП, що на постійній основі постачаються (виготовляються) та/або придбаваються платником податку.

Така інформація подається у вигляді Таблиці даних платника податку подається платником податку в електронній формі (форма Таблиці наведена у Додатку 5 до Порядку №1165).

Таблиця даних платника податку подається із поясненням, в якому зазначається діяльність із можливим посиланням на податкову та іншу звітність платника податку.

Яка ж це має бути інформація та посилання? Наприклад, це можуть бути посилання на ф. №1ДФ (як підтвердження наявних трудових ресурсів на підприємстві), №20-ОПП (для підтвердження наявності забезпечення основними засобами та потужностями), декларацію з податку на прибуток (зокрема, підтверджується отримання прибутку від діяльності).

Конкретного переліку достатньої інформації та копій документів законодавчо не визначено. Платник податку у довільній формі описує свій виробничий процес, залучені для цього товари або послуги, зазначає матеріально-технічну базу для здійснення виробництва або іншу аналогічну інформацію.

Заповнення граф Таблиці даних платника податків здійснюється так:

  • у графі 2 - вид економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010);
  • у графі 3 - коди товарів згідно з УКТ ЗЕД або коди послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДК 016-2010) (далі - ДКПП), що на постійній основі придбаваються (отримуються) платником податку;
  • у графі 4 - коди товарів згідно з УКТ ЗЕД або коди послуг згідно з ДКПП, що на постійній основі постачаються (виготовляються) платником податку.

Таким чином, платник податку не розписує собівартість продукції, а лише наводить її складові у вигляді кодів УКТ ЗЕД (ДКПП) та опису виробничого процесу.

При цьому, як роз’яснюють податківці у підкатегорії 101.18, "ЗІР", одночасне заповнення граф щодо придбання (отримання) і постачання/надання товарів/послуг в одному рядку Таблиці не допускається.

Таблиця даних платника податків має заповнюватись так:

Порядковий
номер

Код згідно
з КВЕД

Код згідно з УКТЗЕД/Державним класифікатором продукції та послуг товарів/послуг (придбання (отримання), ввезення на митну територію України)

Код згідно з УКТЗЕД/ Державним класифікатором продукції та послуг товарів/послуг  (постачання/надання)

1

КВЕД

-

УКТ ЗЕД 1

2

КВЕД

-

УКТ ЗЕД 2

3

КВЕД

УКТ ЗЕД придбаних 1

-

4

КВЕД

………

-

5

КВЕД

УКТ ЗЕД  придбаних 15

-

Тобто платник податку в окремих рядках наводить інформацію про коди УКТ ЗЕД продукції, що виготовляється (постачається) та про коди УКТ ЗЕД (ДКПП) товарів (послуг), що придбавались для виготовлення такої продукції.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Безоплатний експорт товару: ПДВ-наслідки
    ТОВ імпортувало товар у 2024 році на платній основі. У червні 2025 р. було проведено експорт даних товарів нерезиденту-пов’язаній особі на безоплатній основі. Що з ПДВ і складання ПН в цій ситуації?
    14.07.202524
  • Нюанси оподаткування списання кредиторської заборгованості при санації
    Підприємство в процедурі санації списує кредиторську заборгованість за товари. Чи є така операція об'єктом оподаткування ПДВ та податком на прибуток?
    14.07.202516
  • Повернення ПДВ при анулюванні реєстрації
    Підприємство анулює реєстрацію платника ПДВ. В останній декларації за червень 2025 р. відображено від'ємне значення 900 грн (рядок 20.2.1), яке заявлено до відшкодування. Водночас на електронному рахунку в СЕА ПДВ є залишок коштів 7000 грн. Як коректно заповнити Додаток 3 до декларації, щоб повернути на поточний рахунок обидві суми: і від'ємне значення з декларації, і залишок коштів з електронного рахунку?
    11.07.2025196
  • Постачання товарів оборонного призначення: як оподатковується ПДВ під час воєнного стану?
    Як на період дії воєнного стану оподатковуються ПДВ операції з постачання товарів оборонного призначення?
    11.07.202524
  • Допомога на лікування працівниці: облік ПДВ та ПДФО
    ТОВ на загальній системі оподаткування надає допомогу на лікування онкохворої співробітниці, придбавши для неї ліки за безготівковим розрахунком. Всі підтверджуючі медичні документи та документи від постачальника є. Чи потрібно нараховувати компенсуючі зобов'язання з ПДВ? Чи є вартість ліків додатковим благом для співробітниці та як це відобразити у звіті 4ДФ?
    10.07.202538