Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Гарантійний ремонт раніше експортованого майна: що з ПДВ?

Резидент здійснює послуги технічного й гарантійного обслуговування нерезиденту за межами України. Що з ПДВ? Що із витратами на відрядження працівників за кордон для ремонту обладнання, митними витратами для розмитнення запчастей для ремонту?

ПДВ

Відповідно до пп. «г» пп. 186.2.1 ПКУ, місцем постачання послуг, пов’язаних з рухомим майном (!) у вигляді виконання ремонтних робіт, а також інших робіт і послуг, що пов'язані з рухомим майном, є місце фактичного постачання послуг, пов'язаних з таким рухомим майном.

Оскільки відповідно до умов питання технічне обслуговування та ремонт проводиться за кордоном, то відповідно немає об’єкта оподаткування ПДВ. Адже відповідно до пп.185.1 ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ

Таким чином, оскільки рухоме майно нерезидента знаходиться за межами України, то послуги з проведення технічного й гарантійного обслуговування не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Відповідно на такі послуги ПН не складається, а у декларації вони відображаються у рядку 5 Декларації з ПДВ та у Додатку Д6.

 

Витрати

Усі понесені витрати в обліку, що підтверджені первинними документами, мають бути віднесені до витрат підприємства й відображені на рахунках в обліку. Що стосується витрат на відрядження та витрат на митне розмитнення – то це все витрати підприємства, пов’язані із гарантійним ремонтом/технічним оглядом. Втім облік витрат на гарантійне обслуговування має в обліку свої певні особливості (норми П(С)БО 11 вимагають створення гарантійних резервів).

Детально про облік гарантійного ремонту та про документального оформлення у виробника (продавця) товарів читайте тут та тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Витрати , Експорт , Нерезиденти , ПДВ , Ремонт

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі