• Посилання скопійовано

Оплата послуг «Booking» з корпоративної картки: які наслідки з ПДВ?

Корпоративною карткою держатель картки оплатив послуги «Booking». Чи є це імпортом послуг для підприємства? Що є базою нарахування ПДВ і як його оплатити? Чи достатньо в обліковій політиці прописати пункт про віднесення витрат за роздруківкою квитанції з сайту?

По-перше, «Booking» - нерезидент надає послугу з розміщення на платформі інформації про номери (на підставі Угоди про використання онлайн-платформи для бронювання), а не послуги бронювання (посередницькі послуги) чи реклами, як може здатися на перший погляд.

По-друге, послуги з розміщення на платформі Booking.com інформації про номери є послугами з надання інформації, місце постачання яких визначають за пп. «в» пп. 186.3 ПКУ. Місцем постачання послуг з розміщення інформації на веб-порталах є місце реєстрації одержувача. У даному  випадку - це митна територія України, тому операція підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ.

Оскільки «Booking» є нерезидентом (Нідерланди), не зареєстрованим в Україні, то отримувач послуг як агент повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до ст. 208 ПКУ, а також пп. 180.2 ПКУ.

Відповідно до пп. 190.2 ПКУ для послуг, які постачаються нерезидентами на митній території України, базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість таких послуг з урахуванням податків та зборів, за винятком ПДВ, що включаються до ціни постачання відповідно до законодавства. Визначена вартість перераховується в національну валюту за валютним (обмінним) курсом НБУ на дату виникнення податкових зобов'язань. У разі отримання послуг від нерезидентів без їх оплати база оподаткування визначається, виходячи із звичайних цін на такі послуги без урахування податку.

Тобто базою оподаткування є сама вартість послуг «Booking», а ПДВ нараховується на неї «зверху».

По-третє, для підтвердження витрачання грошових коштів суб’єктом господарювання за послуги, що придбавалися на іноземних інтернет-сайтах з оплатою їх за допомогою електронного платіжного засобу (у тому числі, і КПК), як пояснюють податківці (див. лист ДПС від 13.06.2018 р. №2584/6/99-99) можуть використовуватися:

1) виписка банку, що випустив платіжну карту, з якої списувалися грошові кошти в оплату таких послуг;

2) відповідний документ, рахунок, квитанція, товарний або касовий чек, квиток, талон тощо, отриманий від постачальника послуги.

Зауважимо, що карткою можна розрахуватися за ЗЕД-договором у сумі, еквівалентній 150000 грн (див. лист НБУ від 21.06.2019 р. №40-0006/32346).

Акт про надані послуги з усіма реквізитами, обов’язковими для первинних документів, система «Booking» не надасть. Документами, що підтверджують здійснення витрат і надання «Booking»-послуг, може бути авансовий звіт відповідального працівника про проведені платежі на користь «Booking» з КПК, виписки банку з рахунку, щомісячний рахунок на оплату комісії, роздрукований з Booking.com тощо.

Додатково читайте: Чи можне турагент для оплати через сайт booking.com чи авіапереліту на лоукостах використовувати картку-ключ?

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20249
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024494
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024252