По-перше, потрібно зареєструвати РК постачальника від 14.08.2019 р. на повернення авансу до ПН постачальника від 30.11.2018 р., яка була складена на аванс (код причини коригування – 103). Такий РК відображається у таблиці 2 додатку 1 до декларації з ПДВ – як звичайне коригування податкового кредиту ІПН постачальника.
Нагадаємо, що строк реєстрації таких РК - протягом 15 календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем) (пп. 201.10 ПКУ) (також див. тут), а включити їх у декларацію з ПДВ можна лише після реєстрації такого РК в ЄРПН.
По-друге, потрібно відкоригувати власну зведену ПН (приклад такої ПН наведено у зразку 1, підприємство у зразку називається ТОВ «Квітень»), яка була складена за підсумками листопада 2018 р., датою 30.11.2018 р. У розрахунку коригування вказується дата складання та порядковий номер зведеної податкової накладної, що була складена відповідно до вимог пп. 198.5 ПКУ, до якої складається такий розрахунок коригування – у назві документа «Розрахунок коригування кількісних і вартісних показників (дата, номер) до податкової накладної від 30.11.2018 р. №111».
Як скласти РК до такої ПН, показано у зразку 2. Код причини коригування у графі 2.1 – 201 «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до пункту 198.5 статті 198 Кодексу». Графи РК 4.1, 4.2, 4.3 та 6-12 не заповнюються.
Звертаємо увагу, що податківці у "ЗІР" (підкатегорія 101.15) рекомендують повністю виключати зайві рядки із зведених ПН одним рядком з кодом причини коригування "201" (запитання: «Яким чином вилучити зайві податкові накладні, що зазначені у розд. Б зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 198.5 ст. 198 та/або п. 199.1 ст. 199 ПКУ, та додати нові податкові накладні, якщо такі зміни призведуть до збільшення суми ПДВ за такою податковою накладною?»).
Якщо із зведеної податкової накладної, складеної відповідно до вимог пп. 198.5 та/або пп. 199.1 ПКУ, необхідно вилучити зайві податкові накладні, які не підлягали включенню до такої податкової накладної, та додати іншу/інші податкову/податкові накладну/накладні, яку/які не було включено до зведеної податкової накладної, та таке додавання призведе до збільшення суми ПДВ за такою податковою накладною, то платник податку повинен:
- скласти розрахунок коригування, в якому виводяться в «0» (обнуляються) відповідні рядки зведеної податкової накладної, в яких зазначено зайві податкові накладні. У такому розрахунку коригування зазначається код причини 201 «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 198.5 ст. 198 ПКУ», або 202 «Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 199.1 ст. 199 ПКУ» (в залежності від того, з яким типом причини складена зведена податкова накладна);
- скласти нову зведену податкову накладну, в якій зазначити правильні дані, у тому числі позиції, не відображені в податковій накладній, складеній з помилками. Така податкова накладна складається на дату не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому платник податку зобов’язаний був визначити відповідні податкові зобов’язання з ПДВ на підставі пп. 198.5 та/або пп. 199.1 ПКУ.
Звертаємо увагу, що у графі 3 РК зазначається та ПН постачальника, за якою коригується обсяг постачання.
Розрахунок коригування до зведеної ПН відображається у таблиці 1 додатка 1 до декларації з ПДВ у рядку «600000000000 (переноситься до рядка 4.1 декларації)» та включається у рядок 4.1 декларації.
Таким чином, РК від постачальника на повернення авансу буде відображений у таблиці 2 додатка 1 до декларації і у рядку 14 декларації (зменшення податкового кредиту), а власний РК до зведеної ПН – у таблиці 1 додатка 1 до декларації і у рядку 4.1 декларації (аналогічне зменшення податкових зобов’язань).
Також читайте наш матеріал щодо коригування таких ПН тут.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись