• Посилання скопійовано

Як відкоригувати ПК в декларації з ПДВ підприємству, якому через три роки повернуто кошти?

17.12.2015 р. сплачено аванс постачальнику (86 000 грн) та одержано ПН, яку було включено до ПК. 03.01.2019 р. кошти в сумі 86 000 грн було повернуто постачальником, але без розрахунку коригування ПДВ, оскільки термін для його складання минув. Як відкоригувати ПК в декларації з ПДВ підприємству, якому через три роки повернуто кошти?

Пунктом 192.1 ПКУ визначено, що у разі, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи перерахунок при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.

При цьому нормами ПКУ не передбачено виключень щодо визначення терміну давності при реєстрації в ЄРПН РК (ст. 102 ПКУ), незалежно від обставин, за яких вони складаються.

Тому РК до ПН, з дати складання якої минуло понад 1095 к.д., не може бути зареєстрований в ЄРПН після сплину терміну, встановленого ст. 102 ПКУ.

ДПС в ІПК від 08.10.2019 р. №659/6/99-00-07-03-02-15/ІПК та ДПС в ІПК від 09.08.2019 р. №3720/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляють, якщо після сплину 1095 к.д. з дати виникнення податкових зобов'язань та складання ПН при отриманні авансового платежу за товар, який підлягає постачанню, відбувається повернення частини такого авансового платежу, РК до таких ПН не може бути зареєстрований в ЄРПН. Відповідно підстави для зменшення податкових зобов'язань у платника податку – продавця відсутні.

При цьому покупець, у разі повернення йому постачальником частини авансового платежу, зобов'язаний визначити податкові зобов'язання з ПДВ на суму зменшення компенсації вартості товару (частини авансового платежу, що повернута постачальником), використовуючи механізм, визначений пп. 198.5 ПКУ. Тобто, скласти і зареєструвати в ЄРПН відповідну ПН, з урахуванням особливостей, визначених Порядком №1307, для складання ПН відповідно до вказаної норми.

Нараховані покупцем такі податкові зобов’язання відображаються в ряд. 4.1 Декларації з ПДВ з обов’язковим наданням додатків Д1 та Д5.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»