Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Придбання у нерезидента товару, який знаходиться на території України: що з податками?

Підприємство (платник ПДВ та податку на прибуток на загальних підставах) має намір купити у нерезидента товар (вагони), який знаходиться на території України. Цей товар був раніше імпортований іншою особою та повністю пройшов всі процедури розмитнення. Що з ПДВ та податком на репатріацію?

ПДВ

Відповідно до п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку, зокрема, з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Згідно з пп. «а» пп. 14.1.191 ПКУ постачанням товарів також вважаються операції з фактичної передачі матеріальних активів іншій особі на підставі договору про фінансовий лізинг чи іншої домовленості, відповідно до якої оплата відстрочена, але право власності на матеріальні активи передається не пізніше дати здійснення останнього платежу.

Місцем постачання товарів є фактичне місцезнаходження товарів на момент їх постачання (пп. «а» п. 186.1 ПКУ).

Тож у загальному випадку, якщо товар знаходиться в Україні, то операція із його постачання є звичайною оподатковуваною ПДВ-операцією.

Втім, оскільки продавець товару є нерезидентом, який не є платником ПДВ, то відповідно покупець не отримає право на податковий кредит за операцією з його постачання, адже у цьому випадку не сплачуватиме постачальнику сум ПДВ в ціні зазначеного обладнання.

Більше того, норми ПКУ не передбачають обов’язку для резидента щодо встановлення ПЗ з ПДВ та складання ПН у разі, якщо товар, що продає нерезидент, знаходиться на території України.

Тому, фактично виходить, що ПДВ за такою операцією відсутній. Схожу ситуацію ми колись розглядали тут.

Також заради непорозумінь із контролюючими органами у майбутньому, радимо отримати з цього приводу від них власну ІПК.

 

Податок на репатріацію

Згідно з пп. 141.4.1 ПКУ доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними цією статтею. Для цілей цього пункту такими доходами є, зокрема:

  • інші доходи від провадження нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, крім доходів у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, переданих, виконаних, наданих резиденту від такого нерезидента (постійного представництва), у тому числі вартості послуг із міжнародного зв'язку чи міжнародного інформаційного забезпечення (пп. «й» п. 141.4.1 ПКУ).

Таким чином, оскільки нерезидент отримує виручку за проданий товар, то такий дохід нерезидента не оподатковується в Україні. Втім, податківці все одно хочуть, аби резидент мав довідку від нерезидента щодо свого резиденства. Детально про доходи нерезидента у вигляді виручки та необхідність отримання довідки від такого нерезидента ми писали тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Імпорт , Нерезиденти , ПДВ , Торгівля

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі