Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Реєстрація РК до ПН з реалізації до 01.07.2015 року: чи можливо це?

Яким чином оформити та зареєструвати розрахунок коригування до податкової накладної, яку оформлено на реалізацію товарів до 01.07.2015 року (до того як запрацював ЄРПН)?

У абз. 3 пп. 192.1 ПКУ зазначено, що складені платником податку розрахунки коригування до податкових накладних, складених до 01.02.2015 р., РК до ПН, які не підлягали наданню отримувачу (покупцю) – платнику ПДВ, підлягають реєстрації в ЄРПН постачальником (продавцем). Зазначене не поширюється на РК, що передбачають зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику (зменшення податкового зобов'язання постачальника та податкового кредиту отримувача), складені після 01.07.2015 р. до ПН, складених до вказаної дати на отримувача (покупця) – платника ПДВ, які підлягають реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг.

Аналогічну норму містить абз. 4 п. 25 Порядку №1307.

Крім того, нормами п. 6 Порядку №1246 передбачено, що РК до ПН, яка складена до 01.02.2015 р. та не підлягала реєстрації відповідно до п. 11 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, підлягає реєстрації після реєстрації такої ПН. Для цього постачальник (продавець) товарів/послуг повинен протягом операційного дня зареєструвати ПН та РК незалежно від дати її складення з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ, тобто, 1095 к.д.

Отже, термін 1095 к.д. є визначальним у разі формування податкового кредиту покупцем та самостійного виправлення помилок платником податків (пп. 50.1 та пп. 198.6 ПКУ).

Про порядок реєстрації в ЄРПН РК до ПН, з дати складання яких минуло 1095 днів, ДПС в ІПК від 29.03.2018 р. №1283/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє, що платник має право зменшити податкові зобов'язання з ПДВ лише після реєстрації РК в ЄРПН.

При цьому, з 03.12.2017 р. суми ПДВ, зазначені у ПН/РК, які були зареєстровані в ЄРПН з порушенням строку реєстрації, можуть бути включені до складу податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, у якому вони зареєстровані в ЄРПН, але не пізніше ніж через 1095 к.д. з дати їх складення.

У випадку неможливості реєстрації РК, зменшення податкового кредиту слід здійснити на дату повернення передплати шляхом складання бухгалтерської довідки.

Отже, зменшення податкового зобов’язання після спливу 1095 к.д. чинним законодавством не передбачено.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна , Реєстрація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі