Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Як заповнити ПН при ціні контракту в іноземній валюті?

Підприємство виконує будівельні роботи, які здаються поетапно на території України за грантові кошти в валюті згідно з контрактом. Яку ціну зазначати при складані ПН, якщо щодня курси різні та чи потрібно складати РК до ПН для уточнень?

Відповідно до ст. 524 ЦКУ зобов'язання має бути виражене у грошовій одиниці України – гривні. При цьому сторони можуть визначити грошовий еквівалент зобов'язання в іноземній валюті.

Згідно зі ст. 533 ЦКУ грошове зобов'язання має бути виконане у гривнях. Якщо у зобов'язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, то сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом.

Використання іноземної валюти, а також платіжних документів в іноземній валюті при здійсненні розрахунків на території України за зобов'язаннями допускається у випадках, порядку та на умовах, встановлених законом.

Відповідно до пп. 187.1 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ за операцією з постачання товарів/послуг вважається дата «першої події».

Пунктом 192.1 ПКУ визначено, що у разі, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі РК до ПН, складеному в порядку, встановленому для ПН, та зареєстрованому в ЄРПН.

Щодо коригування податкових зобов'язань та складання РК до ПН у зв'язку із зміною суми компенсації вартості товарів, зважаючи на зміну курсу іноземної валюти по відношенню до національної валюти ДФС в ІПК від 11.05.2019 р. №2094/6/99-99-15-03-02-15/ІПК та від 04.04.2019 р. №1441/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє таке.

Враховуючи що зміна (коливання) курсу іноземної валюти по відношенню до національної валюти може призводити до зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, як у бік збільшення, так і у бік зменшення, то у платника податку - постачальника таких товарів/послуг виникає обов'язок щодо здійснення коригування податкових зобов'язань з ПДВ та складання на дату фактичної доплати чи повернення коштів РК відповідно до п. 192.1 ПКУ та реєстрації його в ЄРПН.

Отже, щоденно або з кожним наступним актом робити коригування та складати РК не потрібно. 

***

Також читайте: Як заповнити графу кількість у податковій накладній, з урахуванням зміни гривневого еквіваленту на кожну дату? 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі