Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Тимчасове ввезення: у якому періоді відображати ПК з ПДВ?

Підприємство орендує обладнання у нерезидента. Відповідно ввезення обладнання відбувалося на умовах тимчасового ввезення. Сплачені суми ПДВ (3% за місяць) не було відображено у ПК з ПДВ та декларації за відповідний місяць. Як виправити таку помилку?

Відповідно до пп. 198.2 ПКУ для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пп. 187.8 ПКУ.

При цьому, можливість віднесення суми ПДВ до ПК протягом 1095 днів (у разі, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ) стосується лише сум ПК за податковими накладними або розрахунками коригування (пп. 198.6 ПКУ).

У даному ж випадку документом, що підтверджує право на ПК, є митна декларація.

Отже, сума ПДВ, сплачена за період тимчасового ввезення, повинна бути відображена саме у періоді сплати такого ПДВ.

У ситуації, якщо платником ПДВ у періоді виникнення права на ПК помилково не було включено до складу ПК суми ПДВ на підставі митних декларацій або інших документів, які без отримання податкової накладної дають право на податковий кредит, такий платник зазначені суми податку може включити до складу ПК шляхом подання за звітний період, у якому виникло таке право, уточнюючий розрахунок (з урахуванням строків давності, передбачених ст. 102 ПКУ – 1095 днів).

У уточнюючій декларації з ПДВ платник податку у графі 4 зазначає дані, що було відображено у поданій декларації з ПДВ за період, що уточнюється. У графі 5 зазначаються правильні показники (зокрема, заповнюється сума рядка 11.1 та, відповідно, правильно розрахована сума рядка 21). Значення графи 6 рядка 21 Уточнюючого розрахунку (як збільшення, так і зменшення) враховується у рядку 16.2 декларації за звітний період, у якому подано такий розрахунок. У разі виправлення значення рядка 21 декларації, яке у майбутніх періодах впливатиме на значення рядка 18 чи рядка 20.2, Уточнюючий розрахунок подається за кожний звітний період, у якому значення рядка 21 декларації впливало на значення рядка 18 чи рядка 20.2.

Разом з тим, платник податку до уточнюючої декларації з ПДВ подає і додаток 2, у якому зазначає правильні показники з врахуванням уточнень. Ті ж додатки, у яких змін показників не відбувалося, подавати не потрібно.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Нерезиденти , Оренда , ПДВ , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі