Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Транспортно-експедиційні послуги від нерезидента: що з ПДВ?

Підприємство уклало договір з нерезидентом про транспортно-експедиторські послуги. Вони забезпечують організацію щодо перевезення вантажу з Китаю до Польщі. Чи потрібно підприємству складати ПН на послуги, надані від нерезидента (з Польщі до України перевозить інша компанія)?

ПДВ

Відповідно до пп. «б» пп. 185.1 ПКУ об’єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Підпунктом «ж» пп. 186.3 ПКУ визначено, що місцем постачання транспортно-експедиторських послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання.

Оскільки, транспортно-експедиторські послуги надаються резиденту, то незалежно від того, чи такі послуги надаються на митній території України, чи за її межами, вони підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах за основною ставкою.

Саме таке роз’яснення міститься у підкатегорії 101.20 ресурсу «ЗІР» (запитання: «Який порядок оподаткування ПДВ транспортно-експедиторських послуг наданих резиденту?»). Воно актуальне для даної ситуації, якщо відповідно до умов договору нерезидент надає саме транспортно-експедиційні послуги.

 

Податкова накладна

Згідно з пп. 208.2 ПКУ, якщо отримані від нерезидента послуги вважаються наданими на території України, замовник зобов'язаний нарахувати ПЗ і сплатити ПДВ за ставкою 20% за свій рахунок.

Податківці зазначають, що для послуг, які постачаються нерезидентами на митній території України, базою оподаткування є договірна (контрактна) вартість таких послуг з урахуванням податків і зборів, за вирахуванням ПДВ, які включаються до ціни постачання відповідно до законодавства. Причому, якщо податки (збори), нараховані (сплачені) нерезидентом на території своєї країни, включаються до договірної (контрактної) вартості наданих нерезидентом послуг, то вони включаються до бази оподаткування ПДВ. Ця вартість перераховується в національну валюту за валютним (обмінним) курсом НБУ на дату виникнення податкових зобов'язань (підкатегорія 101.19 ресурсу «ЗІР» (запитання:  «Як визначається база оподаткування для послуг, які постачаються нерезидентами на митній території України, та чи включаються до бази оподаткування податки (збори), нараховані (сплачені) нерезидентом на території своєї країни?»).

Датою виникнення ПЗ з ПДВ за операціями з постачання послуг нерезидентами, місцем надання яких є митна територія України, для отримувача послуг є дата події, що відбулася раніше (пп. 187.8 ПКУ):

  • дата списання коштів з банківського рахунку платника податку на оплату послуг;
  • дата оформлення документу, що засвідчує факт постачання послуг нерезидентом.

У таких осіб податкова накладна, зареєстрована в ЄРПН, податкові зобов'язання за якою включено до податкової декларації відповідного звітного періоду, є підставою для включення сум ПДВ до податкового кредиту (пп. 201.12, 208.2 ПКУ).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Нерезиденти , ПДВ , Податкова накладна , Послуги , Договір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі