Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Перевиставлення послуг від неплатника ПДВ експедитором: як оподатковувати ПДВ?

При перевезенні вантажу в міжнародному відправленні водієм сплачено послуги санстанції організації, яка є нерезидентом (послуги надавалися за межами України). Замовнику виставлено інвойс на компенсацію оплати вартості таких послуг. Як оподатковується така операція ПДВ у експедитора?

Згідно з пп. «б» пп. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

При цьому, відповідно до пп. 208.2 ПКУ отримувач послуг, що постачаються нерезидентами, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує податок за основною ставкою податку на базу оподаткування, визначену згідно з пп. 190.2 ПКУ.

Так, місцем надання послуг, що пов’язані із проведенням експертизи та оцінки рухомого майна, є місце фактичного постачання послуг, пов’язаних з рухомим майном (пп. «б» пп. 186.2.1 ПКУ).

Таким чином, на нашу думку, послуги санстанції, що були надані нерезидентом, не є об’єктом оподаткування ПДВ, оскільки фактично надавалися за межами території України (до кордону України).

Окрім цього у УПК №610 податківці висловлювали позицію, що у разі, якщо послуги, що перевиставляються експедитором було надано неплатником ПДВ, вони перевиставляються замовнику без ПДВ (тобто ПЗ з ПДВ не виникають).

Отже, на підставі того, що послуги санстанції надаються нерезидентом (неплатником ПДВ) за межами території України, вони не є об’єктом оподаткування ПДВ при їх перевиставленні експедитором замовнику-нерезиденту. Податкова накладна на таку суму не складається.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Нерезиденти , ПДВ , Податкова накладна , Послуги

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі