Для отримання бюджетного відшкодування потрібно подати заяву про повернення суми бюджетного відшкодування. Заява подається за формою додаткe 3 до декларації з ПДВ.
По-перше, потрібно визначити, яку суму підприємство має право заявити до бюджетного відшкодування. Ця сума розраховується у додатку 3.
У таблиці 1 додатка 3 розраховуються такі показники:
- Cума від'ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пп. 200-1.3 ПКУ (ліміт реєстрації податкових накладних) на момент подання податкової декларації, за вирахуванням суми, зарахованої у зменшення суми податкового боргу з ПДВ, якщо такий борг є. Це різниця між показниками рядка 20 та рядка 20.1 декларації з ПДВ звітного періоду;
- Фактично сплачено у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/ послуг або до Держбюджету України. Цей показник розраховується у таблиці 2 додатка 3. Додатково про розрахунок цієї суми читайте тут. Ця сума включає суми ПДВ, включені до попереднього показника з листопада 2017 року, в частині оплачених сум постачальникам або на митниці.
- Визначається сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню. Цю суму підприємство визначає самостійно, але вона не повинна перевищувати попередній показник, тобто до відшкодування можна заявити і меншу суму, ніж сума сплаченого ПДВ. Вона переноситься у рядок 20.2 декларації за поточний звітний період – це і буде сума заявленого бюджетного відшкодування.
По-друге, потрібно визначити напрямок бюджетного відшкодування у декларації з ПДВ:
- на рахунок платника у банку (заповнюється рядок 20.2.1 декларації);
- у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Держбюджету (заповнюється рядок 20.2.2 декларації).
Як правило, платники ПДВ обирають перший напрямок. За результатами такого рішення заповнються додаток 4 до декларації з ПДВ. Зокрема, при виборі першого напрямку там зазначаються реквізити рахунку, на який підприємство бажає отримати бюджетне відшкодування.
По-третє, після подання декларації з ПДВ із додатками 2, 3 та 4 може бути проведена документальна позапланова перевірка, яка проводиться виключно щодо законності декларування від’ємного значення з ПДВ у сумі більше 100 тис. грн. Більш докладно про таку перевірку читайте тут та тут>>
По-четверте, заяви про повернення сум бюджетного відшкодування автоматично вносяться до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження (пп. 200.7.2 ПКУ).
По-п’яте, повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення сум бюджетного відшкодування.
Відповідно до п. 5 розділу ІІ Порядку №326, Міністерство фінансів України до 13-ї години забезпечує автоматичну обробку інформації, отриманої від ДФС України, та щоденне оприлюднення (крім вихідних, святкових та неробочих днів) Реєстру на своєму офіційному веб-сайті відповідно до вимог ПКУ. За наведеним посиланням можна прослідкувати стан поданої заяви про бюджетне відшкодування ПДВ.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити