• Посилання скопійовано

Який порядок отримання бюджетного відшкодування з ПДВ?

Підприємство – експортер (на загальній системі оподаткування) має від'ємне значення з ПДВ, сформоване з листопада 2017 року. Як отримати бюджетне відшкодування з ПДВ?

Для отримання бюджетного відшкодування потрібно подати заяву про повернення суми бюджетного відшкодування. Заява подається за формою додаткe 3 до декларації з ПДВ.

По-перше, потрібно визначити, яку суму підприємство має право заявити до бюджетного відшкодування. Ця сума розраховується у додатку 3.

У таблиці 1 додатка 3 розраховуються такі показники:

  1. Cума від'ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пп. 200-1.3 ПКУ (ліміт реєстрації податкових накладних) на момент подання податкової декларації, за вирахуванням суми, зарахованої у зменшення суми податкового боргу з ПДВ, якщо такий борг є. Це різниця між показниками рядка 20 та рядка 20.1 декларації з ПДВ звітного періоду;
  2. Фактично сплачено у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/ послуг або до Держбюджету України. Цей показник розраховується у таблиці 2 додатка 3.  Додатково про розрахунок цієї суми читайте тут. Ця сума включає  суми ПДВ, включені до попереднього показника з листопада 2017 року, в частині оплачених сум постачальникам або на митниці.
  3. Визначається сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню. Цю суму підприємство визначає самостійно, але вона не повинна перевищувати попередній показник, тобто до відшкодування можна заявити і меншу суму, ніж сума сплаченого ПДВ. Вона переноситься у рядок  20.2  декларації за поточний звітний період – це і буде сума заявленого бюджетного відшкодування.

По-друге, потрібно визначити напрямок бюджетного відшкодування у декларації з ПДВ:

  • на рахунок платника у банку (заповнюється рядок 20.2.1 декларації);
  • у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до Держбюджету (заповнюється рядок 20.2.2 декларації).

Як правило, платники ПДВ обирають перший напрямок. За результатами такого рішення заповнються додаток 4 до декларації з ПДВ. Зокрема, при виборі першого напрямку там зазначаються реквізити рахунку, на який підприємство бажає отримати бюджетне відшкодування.

По-третє, після подання декларації з ПДВ із додатками 2, 3  та 4 може бути проведена документальна позапланова перевірка, яка проводиться виключно щодо законності декларування від’ємного значення з ПДВ у сумі більше 100 тис. грн. Більш докладно про таку перевірку читайте тут та тут>>

По-четверте, заяви про повернення сум бюджетного відшкодування автоматично вносяться до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження (пп. 200.7.2 ПКУ).

По-п’яте, повернення узгоджених сум бюджетного відшкодування здійснюється у хронологічному порядку відповідно до черговості внесення до Реєстру заяв про повернення сум бюджетного відшкодування.

Відповідно до п. 5 розділу ІІ Порядку №326, Міністерство фінансів України до 13-ї години забезпечує автоматичну обробку інформації, отриманої від ДФС України, та щоденне оприлюднення (крім вихідних, святкових та неробочих днів) Реєстру на своєму офіційному веб-сайті відповідно до вимог ПКУ. За наведеним посиланням можна прослідкувати стан поданої заяви про бюджетне відшкодування ПДВ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202415
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202413
  • Як скласти ПН на аванс, коли вартість робіт достовірно невідома?
    Замовником перераховано аванс за будівництво нежитлового об’єкта. Загальна вартість будівництва достовірно невідома, акти будуть закриватись щомісяця поетапно по формі КБ. На суму передплати виписано ПН на всю суму передплати з кількістю 1, одиниця виміру грн. Як має бути складена ПН за умови авансової оплати? На яку дату здійснюється РК: на дату проміжного акту чи на дату останнього акту за всіма ПН?
    17.04.20242401
  • ПДВ та облік при передачі продукції, якщо оплачує третя сторона
    Підприємство виробляє медичні меблі. За тристороннім договором покупцем (замовником) є лікарня, а оплачує благодійний фонд. Рахунок виставляється фонду, який оплачує 70% рахунку, потім меблі виробляються і передаються лікарні. Після підписання тристороннього акту прийому-передачі, фонд оплачує залишок 30%. Які особливості ПДВ? Як відображати в бухобліку?
    17.04.202418
  • Продаж БПЛА: що з ПДВ?
    Підприємство виготовляє і продає дрони іншим суб’єктам господарювання. Складові запчастини придбаваються у вітчизняних постачальників. Як скористатися пільгою щодо звільнення від оподаткування ПДВ за пп. 5 п. 32 підр. 2 розд. ХХ ПКУ?
    16.04.2024207