Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

При прийнятті товарів від постачальника виявлено розбіжність асортименту з даними накладної: як оформити?

При прийманні товару від постачальника виникають розбіжності щодо кількості та ваги. Постачальник пропонує складати акт невідповідності на вагу чи кількість товару, що приймається на місці відвантаження. Чи правильно це? Як складати податкову накладну при таких розбіжностях?

Відповідно до п. 3.7 Методрекомендацій №2, якщо при оприбуткуванні запасів виявлено невідповідність якості та кількості запасів даним супроводжувальних документів, то складається акт про приймання матеріалів за участю матеріально відповідальної особи та представника відправника (постачальника) або представника незацікавленої організації.

Такий акт разом з видатковою накладною підтверджують фактичний асортимент переданих товарів. При цьому ми не радимо у видатковій накладній робити виправлення або викреслення, а замість цього варто додати до форми накладної додаткові графи, у яких зазначається або відхилення фактичних показників від показників накладної, або фактичні показники.

Наприклад, таблична форма накладної може бути такою – із зазначенням фактичних показників:

 

Найменування товару

Одиниця виміру

Кількість

Ціна

Сума

Фактично відвантажено і прийнято

Кількість

Ціна

Сума

 

 

 

 

 

 

 

 

Після заповнення всіх рядків первісні і фактичні показники підсумовуються, і господарська операція з прийому-передачі товару обліковується за фактичними показниками. До такої накладної обов’язково слід додати акт невідповідності товарів.

Щодо податкової накладної, то ми вважаємо, що можливі два варіанти складання ПН:

  1. Складання ПН на первісний асортимент товару, що зазначений у видатковій накладній, та складання РК до такої ПН тією ж датою, до якого включаються коригування за актом невідповідності;
  2. Складання ПН на фактичний асортимент переданих і прийнятих товарів – на підставі скоригованих даних, підтверджених видатковою накладною та актом невідповідності. У цьому випадку немає необхідності складати РК.

ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що податкова накладна повинна містити ідентичні показники (номенклатура товарів/послуг продавця, одиниця виміру товару/послуги, кількість, ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ)  тим, що зазначені в первинних документах в частині, що оплачена контрагентом-покупцем.

На нашу думку, при застосуванні модифікованої форми видаткової накладної у комплекті з актом невідповідності, та при складанні ПН за другим варіанту ці умови виконуються, адже ПН буде відповідати фактичним показникам, зазначеним у видатковій накладній.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Первинні документи

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі