• Посилання скопійовано

Оформлення ПН: подарунковий сертифікат та доплата

Здійснюється продаж товару вартістю 60 тис. грн (1 одиниця). Оплата здійснюється подарунковим сертифікатом на 40 тис. грн (ПН на нього була складена як на першу подію) та грошовою доплатою 20 тис. грн. Як на дату відвантаження товару коректно оформити ПН? Чи правильно буде складання РК до ПН на сертифікат (зміна номенклатури на товар) та нової ПН на суму доплати? Як при цьому відобразити кількість неподільного товару?

За операцією з продажу  подарункового сертифіката  податкові зобов'язання з ПДВ нараховуються згідно з пп. 187.1 ПКУ , тобто за правилом "першої події":

  • або на дату передачі сертифіката покупцю;
  • або на дату оплати покупцем такого сертифіката. 

База оподаткування ПДВ  визначається відповідно до пп. 188.1 ПКУ. На дату виникнення податкових зобов'язань з ПДВ складається податкова накладна на покупця та реєструється в ЄРПН у встановлені ПКУ терміни. У податковій накладній зазначається код згідно з УКТ ЗЕД та номенклатура безпосередньо подарункового сертифіката.

На дату фактичної передачі товару покупцю в обмін на подарунковий сертифікат ("друга подія") номенклатура та код товару згідно з УКТ ЗЕД, зазначені у вищевказаній податковій накладній, складеній на покупця, підлягають обов'язковому коригуванню шляхом складання РК на зміну номенклатури.

 Такий РК оформляється з кодом причини 104 «Зміна номенклатури». В ньому слід:

  • першим рядком «обнулити»  відповідний рядок податкової накладної, а саме зазначити: «Сертифікат»    кількість «-1» ,  ціна 33333,33 грн, сума (– 33333,33) грн;
  • другим  рядком додати назву, кількість та ціну товару, який фактично поставлений на відповідну суму за сертифікатом. У даному випадку це буде:  «Товар», кількість 0,6666666,  ціна 50000,00  вартість 33333,33 грн.

У разі якщо вартість товару, що оплачується подарунковим сертифікатом, перевищує вартість подарункового сертифіката, то різниця між вартістю такого товару та вартістю подарункового сертифіката, яка оплачується покупцем додатково, відображається у новій податковій накладній, яка складається на дату фактичного отримання  зазначеного товару.

В такій новій податковій накладній зазначається: «Товар»,  кількість - 0,3333334, ціна - 50000,00, вартість - 16666,67. 

Аналогічне розміщено на сторінці ЗІР.

Висновки: В наведеній ситуації потрібно до ПН, оформленої на подарунковий сертифікат оформити РК на зміну номенклатури, а на суму доплати оформити нову ПН.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Левчук Ніна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Оформлення ПН: подарунковий сертифікат та доплата
    Здійснюється продаж товару вартістю 60 тис. грн (1 одиниця). Оплата здійснюється подарунковим сертифікатом на 40 тис. грн (ПН на нього була складена як на першу подію) та грошовою доплатою 20 тис. грн. Як на дату відвантаження товару коректно оформити ПН? Чи правильно буде складання РК до ПН на сертифікат (зміна номенклатури на товар) та нової ПН на суму доплати? Як при цьому відобразити кількість неподільного товару?
    Сьогодні 17:036
  • Дата складання РК до ПН, за операцією з отримання передоплати за товар, при зміні місця відвантаження за межі митної території
    Якщо на дату отримання передоплати за товар, відвантаження якого нерезиденту планувалось на митній території України, складено ПН, але надалі у зв’язку зі зміною умов договору товар буде вивезено за межі митної території України, РК складається на дату зміни призначення передоплати
    04.07.202526
  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.2025406
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.2025118
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.2025698