• Посилання скопійовано

При прийнятті товарів від постачальника виявлено розбіжність асортименту з даними накладної: як оформити?

При прийманні товару від постачальника виникають розбіжності щодо кількості та ваги. Постачальник пропонує складати акт невідповідності на вагу чи кількість товару, що приймається на місці відвантаження. Чи правильно це? Як складати податкову накладну при таких розбіжностях?

Відповідно до п. 3.7 Методрекомендацій №2, якщо при оприбуткуванні запасів виявлено невідповідність якості та кількості запасів даним супроводжувальних документів, то складається акт про приймання матеріалів за участю матеріально відповідальної особи та представника відправника (постачальника) або представника незацікавленої організації.

Такий акт разом з видатковою накладною підтверджують фактичний асортимент переданих товарів. При цьому ми не радимо у видатковій накладній робити виправлення або викреслення, а замість цього варто додати до форми накладної додаткові графи, у яких зазначається або відхилення фактичних показників від показників накладної, або фактичні показники.

Наприклад, таблична форма накладної може бути такою – із зазначенням фактичних показників:

 

Найменування товару

Одиниця виміру

Кількість

Ціна

Сума

Фактично відвантажено і прийнято

Кількість

Ціна

Сума

 

 

 

 

 

 

 

 

Після заповнення всіх рядків первісні і фактичні показники підсумовуються, і господарська операція з прийому-передачі товару обліковується за фактичними показниками. До такої накладної обов’язково слід додати акт невідповідності товарів.

Щодо податкової накладної, то ми вважаємо, що можливі два варіанти складання ПН:

  1. Складання ПН на первісний асортимент товару, що зазначений у видатковій накладній, та складання РК до такої ПН тією ж датою, до якого включаються коригування за актом невідповідності;
  2. Складання ПН на фактичний асортимент переданих і прийнятих товарів – на підставі скоригованих даних, підтверджених видатковою накладною та актом невідповідності. У цьому випадку немає необхідності складати РК.

ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу, що податкова накладна повинна містити ідентичні показники (номенклатура товарів/послуг продавця, одиниця виміру товару/послуги, кількість, ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ)  тим, що зазначені в первинних документах в частині, що оплачена контрагентом-покупцем.

На нашу думку, при застосуванні модифікованої форми видаткової накладної у комплекті з актом невідповідності, та при складанні ПН за другим варіанту ці умови виконуються, адже ПН буде відповідати фактичним показникам, зазначеним у видатковій накладній.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202513
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202532
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    03.04.202521
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    03.04.202545
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514