• Посилання скопійовано

РК до ПН у разі зміни одночасно декількох показників: як скласти?

Як скласти РК до ПН, якщо потрібно змінити одночасно декілька показників, а саме: одиниця виміру умовне позначення було – «послуга», а стало – «грн»; код одиниці виміру було «пусто», а стало «2454»; кількість було «0,13», стало «1»; ціна постачання було «1000 000», стало «130 000»; обсяг поставки та сума ПДВ не змінилися. Як замінити послугу на гривню, якщо це автоматично тягне за собою зміну в інших графах?

Нормами п. 21 Порядку №1307 передбачено, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні ПН, не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 ПКУ, постачальник (продавець) товарів/послуг має скласти РК.

У разі складання РК з метою виправлення помилок, допущених при складанні ПН, не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, у такому РК зазначаються виправлені дані.

ДФС в ІПК від 21.11.2018 р. №4907/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє, що виправлення помилок у розділі Б, які не пов'язані зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, зокрема, у графі «Код ставки» ПН здійснюється методом «сторно», тобто сторнуються товарні позиції, які містять помилкове значення (зазначаються зі знаком «-»), та додаються товарні позиції, які містять правильні значення.

ДФС в ІПК від 15.01.2019 р. №143/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадує, що в РК, який складається з метою коригування показників ПН, кожному рядку ПН, що коригується, відповідає два рядки РК: 

  • у першому з них «обнуляється» (сторнується) рядок ПН, у якому містяться помилки, що підлягають виправленню;
  • у другому рядку зазначаються правильні показники.

При цьому обидва рядки не можуть мати однаковий номер. Другому рядку може бути присвоєно тільки новий номер рядка, тобто номер, якого не було в ПН.

Отже, в ситуації, яка розглядається, в РК зазначаються всі показники рядка, який необхідно виправити. При цьому показник «ціна» вказується зі знаком «-».  У новому рядку зазначається правильні показники. 

При цьому у графі 2.1 РК зазначається код причини коригування «104», у графі 2.2 зазначається група коригування, зазначена у графі 2.2 рядка 1.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Допомога на лікування працівниці: облік ПДВ та ПДФО
    ТОВ на загальній системі оподаткування надає допомогу на лікування онкохворої співробітниці, придбавши для неї ліки за безготівковим розрахунком. Всі підтверджуючі медичні документи та документи від постачальника є. Чи потрібно нараховувати компенсуючі зобов'язання з ПДВ? Чи є вартість ліків додатковим благом для співробітниці та як це відобразити у звіті 4ДФ?
    10.07.202518
  • Коригування імпортного ПДВ за аркушем коригування: повернення та облік
    Як діяти підприємству після отримання аркуша коригування до митної декларації, який скасував мито та зменшив суму ПДВ? Чи обов'язково повертати ПДВ з бюджету? Як правильно відобразити це в обліку та що робити з розбіжностями у сальдо розрахунків з митницею?
    10.07.202517
  • Чи зберігається право на ПК та бюджетне відшкодування за НА, переданими ЗСУ?
    Комунальне підприємство (платник ПДВ, загальна система) придбало пікап за власні кошти у лютому 2025 р. Суму ПДВ включено до ПК, що спричинило від’ємне значення. У травні 2025 року автомобіль, не введений в експлуатацію, передано ЗСУ в межах військово-транспортного обов’язку. Чи має право підприємство заявити бюджетне відшкодування?
    10.07.202524
  • Розблокування РК на зменшення після спливу строку
    Розрахунок коригування на зменшення податкових зобов'язань з ПДВ заблоковано. Продавець пропустив 365-денний термін для подання пояснень на розблокування. Які наслідки неподання документів та чи можна розблокувати такий РК після спливу встановленого строку?
    10.07.202532
  • Списання авансу 2017 року: коригування ПДВ-кредиту
    Підприємство списує дебіторську заборгованість за авансом, сплаченим у 2017 році за непоставлений товар. ПК за ПН на цей аванс було відображено. Як правильно відкоригувати ПДВ: нарахувати умовні податкові зобов'язання згідно з пп. 198.5 ПКУ в поточному періоді, чи подати уточнюючий розрахунок до декларації за період виникнення податкового кредиту?
    09.07.2025367