Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

РК до ПН у разі зміни одночасно декількох показників: як скласти?

Як скласти РК до ПН, якщо потрібно змінити одночасно декілька показників, а саме: одиниця виміру умовне позначення було – «послуга», а стало – «грн»; код одиниці виміру було «пусто», а стало «2454»; кількість було «0,13», стало «1»; ціна постачання було «1000 000», стало «130 000»; обсяг поставки та сума ПДВ не змінилися. Як замінити послугу на гривню, якщо це автоматично тягне за собою зміну в інших графах?

Нормами п. 21 Порядку №1307 передбачено, що у разі здійснення коригування сум податкових зобов'язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених при складанні ПН, не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 ПКУ, постачальник (продавець) товарів/послуг має скласти РК.

У разі складання РК з метою виправлення помилок, допущених при складанні ПН, не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, у такому РК зазначаються виправлені дані.

ДФС в ІПК від 21.11.2018 р. №4907/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє, що виправлення помилок у розділі Б, які не пов'язані зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, зокрема, у графі «Код ставки» ПН здійснюється методом «сторно», тобто сторнуються товарні позиції, які містять помилкове значення (зазначаються зі знаком «-»), та додаються товарні позиції, які містять правильні значення.

ДФС в ІПК від 15.01.2019 р. №143/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадує, що в РК, який складається з метою коригування показників ПН, кожному рядку ПН, що коригується, відповідає два рядки РК: 

  • у першому з них «обнуляється» (сторнується) рядок ПН, у якому містяться помилки, що підлягають виправленню;
  • у другому рядку зазначаються правильні показники.

При цьому обидва рядки не можуть мати однаковий номер. Другому рядку може бути присвоєно тільки новий номер рядка, тобто номер, якого не було в ПН.

Отже, в ситуації, яка розглядається, в РК зазначаються всі показники рядка, який необхідно виправити. При цьому показник «ціна» вказується зі знаком «-».  У новому рядку зазначається правильні показники. 

При цьому у графі 2.1 РК зазначається код причини коригування «104», у графі 2.2 зазначається група коригування, зазначена у графі 2.2 рядка 1.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі