• Посилання скопійовано

Списання ТМЦ на сертифікацію та контрольні випробування: що з оподаткуванням?

Як оподатковуються операції списання ТМЦ продукції власного виробництва (на відбір для сертифікаційних і контрольних випробувань, роздача рекламних зразків). Як підтвердити їх використання у зв’язку із госпдіяльністю підприємства?

Сертифікаційні  та контрольні випробування

Бухоблік

Витрати на здійснення технологічного контролю за виробничими процесами та якістю продукції, робіт, послуг безпосередньо прямують до загальновиробничих витрат на підставі п. 15.7 П(С)БО 16. Вважаємо, що витрати у вигляді ТМЦ, які списуються на сертифікаційні  та контрольні випробування, є витратами технологічного контролю за виробничими процесами та якістю продукції, а отже, такі витрати мають потрапити на рахунок 91 за правилами П(С)БО 16.

 

Податок на прибуток

Відповідно до пп. 134.1.1 ПКУ, об'єкт оподаткування податком на прибуток визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінрезультату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінзвітності підприємства відповідно до НП(С)БО або МСФЗ, на різниці, які виникають відповідно до положень ПКУ.

При списанні ТМЦ, придбаних у резидентів, податкових різниць не виникає, однак витрати і доходи, визнані через зазначену операцію, вплинули на формування фінрезультату. А отже, і на об'єкт оподаткування податком на прибуток.

 

ПДВ

Про включення цих витрат до загальновиробничих не раз зазначали колись і податківці (див. лист від 30.05.2014 р. №10316/5/99-99-19-02-02-16). А оскільки такі витрати пов’язані із госпдіяльністю, тобто із отриманням доходу від продажу відповідної продукції, то, вважаємо, що коригувати ПК не потрібно при списанні ТМЦ на сертифікаційні  та контрольні випробування. Більше того, такі витрати частково потрапляють до собівартості реалізованої продукції за правилами П(С)БО 16. Документальним підтвердженням віднесення таких витрат до загальновиробничих із наступним їх розподілом є наказ про облікову політику.

 

Роздача рекламних зразків

Про оподаткування податком на прибуток, ПДВ та відображення в обліку, а також документальне підтвердження витрат із госпдіяльністю при роздачі рекламних зразків ми писали тут (в частині зразків документів), тут та тут>> 

Якщо підприємство бажає керуватися роз’ясненням податківців у ІПК від 06.08.2018 р. №3441/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, то те, що роздані рекламні зразки мають віднестися саме до собівартості реалізації готової продукції (див. також  ІПК ДФС у м. Києві від 21.09.2017 р. №2017/ІПК/26-15-12-01-18) слід зазначати/внести зміни у наказі про облікову політику.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20249
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024515
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202427
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024252