За абз. "6" пп. 192.1 ПКУ складання розрахунку коригування до податкової накладної передбачено у випадку виправлення помилок, допущених при складанні ПН, у т. ч. не пов'язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг.
У разі виправлення помилок, допущених при складанні ПН, не пов'язаних із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, відповідно до ст. 192 ПКУ постачальник (продавець) товарів/послуг складає РК за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.
Водночас, слід зазначити, що помилки в реквізитах, визначених пп. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов'язань, не можуть бути причиною неприйняття ПН у електронному вигляді (пп. 201.10 ПКУ).
Помилки, допущені платником податку у ПН чи РК, зареєстрованих в ЄРПН, можуть бути виправлені виключно шляхом складання та реєстрації в ЄРПН відповідного розрахунку коригування (ІПК ДФС від 15.01.2019 р. №144/6/99-99-15-03-02-15/ІПК).
Отже, РК складається на повну суму ПН (сторнується та повністю знімається, оскільки ліміт "пішов" не на того контрагента) із зазначенням коду "103". Реєструє такий РК неналежний отримувач помилкової ПН.
Виходячи з того, що постачальником вже включено помилкову ПН до декларації з ПДВ за січень, то правильну ПН (на належного отримувача) необхідно відобразити шляхом подання уточнюючого розрахунку за січень з додаванням рядка до додатку 5.
Відповідно "виправлений" РК слід включити до декларації з ПДВ за квітень, щоб не було перевищення за лімітом.
Виправлення помилок, допущених у розшифровках, які потребують уточнень показників у складі податкової декларації з ПДВ за будь-який наступний період, проводиться шляхом подання уточнюючого розрахунку, до якого додається уточнююча розшифровка у розрізі контрагентів.
При цьому вартісні показники як розшифровки, так і Уточнюючого розрахунку відображаються на суму уточнення (збільшення або зменшення) з відповідним знаком.
ДФС у роз’ясненні ("ЗІР", категорія 101.24) повідомляє, що виправлення помилок у записах за контрагентами у додатку 5 до податкової декларації з ПДВ "Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)" проводиться способом коригування.
Так, для виправлення запису неправильно вказаного індивідуального податкового номеру контрагента (покупця або постачальника) в уточнюючій розшифровці:
- вказується правильний запис за операціями з контрагентом за звітний (податковий) період, за який виправляються помилки повністю (включаючи вартісні показники);
- підсумковий рядок "Усього за звітний період" не заповнюється.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити