• Посилання скопійовано

Складання розрахунку коригування до заблокованої податкової накладної

На протязі трьох місяців заблоковано чотири ПН на суми передоплат. При отриманні товару виникла необхідність коригування кількості та ціни товару. Матеріали за заблокованими ПН знаходяться у суді. Якою датою проводити розрахунки коригувань до ПН: датою одержання товару чи датою одержання судового рішення про розблокування ПН?

Цю тему нещодавно розглядали податківці. У ІПК №729/6/99-99-15-03-02-15/ІПК вони нагадали: якщо після постачання товарів (послуг) здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів (послуг) особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів (послуг), суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН (п. 192.1 ПКУ).

Але розрахунок коригування може бути зареєстрований лише у разі, якщо податкову накладну, до якої він складений, зареєстровано в ЄРПН.

Таким чином, якщо ПН було заблоковано, і виникають обставини, зазначені в п. 192.1 ПКУ, то для реєстрації РК необхідно спочатку розблокувати податкову накладну, провести її реєстрацію, а вже після цього - реєструвати РК до неї.

Щодо дати складання РК, то тут немає сумнівів – це дата події, яка зазначена у п. 192.1 ПКУ, адже саме вона призвела до зміни кількості, ціни або навіть номенклатури (чи коду УКТ ЗЕД) товарів. Та надсилати такий РК є сенс не раніше дати розблокування податкової накладної. І це буде дата набрання чинності судового рішення на користь платника ПДВ.

Інша справа, що при цьому може виникнути ситуація, коли такий РК буде зареєстрований несвоєчасно. Наприклад, якщо передоплата надійшла у січні, товар було отримано у лютому, а розблокування відбудеться у квітні. Раніше квітня платник ПДВ РК не зареєструє. Але датувати він його мав лютим місяцем – коли треба було внести зміни до січневих податкових накладних. Зареєструвати такий РК платник ПДВ мав у строки, встановлені п. 201.10 ПКУ,  а ці строки прив’язані до дати складання РК. Тож, навіть, якщо РК був датований 28 лютого, то зареєструвати його треба було не пізніше 15 березня, у квітні це зробити можна, але із штрафом за несвоєчасну реєстрацію.

На жаль, в ПКУ немає норми, яка б звільняла платника ПДВ від штрафу за несвоєчасну реєстрацію РК через блокування  податкової накладної. Єдиним аргументом для оскарження штрафу в такому випадку буде п. 109.1 ПКУ, за яким податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених ПКУ та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Тобто необхідно буде довести, що бездіяльність (у даному випадку - відсутність своєчасної реєстрації РК) виникла не з вини платника податків, а в зв’язку з відсутністю можливості такої реєстрації до розблокування податкової накладної. Але, скоріш за все, платнику треба буде захищатися від такого штрафу у суді.  

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    Сьогодні 18:1110
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    Сьогодні 14:2330
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    Сьогодні 09:1221
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    Сьогодні 07:0445
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514