Цю помилку не вдасться виправити шляхом складання нульового РК до ПН з типом причини 08, у якому буде зазначено правильний тип причини 09, і при цьому не заповнюючи розділ Б. СЕА ПДВ надає таку відповідь: «Документ не може бути прийнятий - Значення поля «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю)» податкової накладної, що коригується (8), не дорівнює значенню в розрахунку коригування (9)».
Тому виправити тип причини невидачі ПН отримувачу на практиці можна тільки шляхом анулювання неправильної ПН з типом причини 08 та складання правильної ПН з типом причини 09. Зважаючи на те, що податкова накладна складалася у січні 2019 р., можливий штраф за прострочення строку реєстрації ПН.
Анулювати неправильну ПН можна за допомогою причини коригування 201 або 202:
- 201 - Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 198.5 ПКУ. Зазначається у випадку коригування зобов’язань з ПДВ, які нараховувалися за придбаннями для необ’єктних, звільнених від ПДВ і негосподарських операцій (зведені податкові накладні з типами причини 04, 08, 09, 13), відповідно до п. 192.1 ПКУ (у т.ч. виправлення помилок), а також у разі, коли товари/послуги, необоротні активи, за якими були нараховані зобов’язання з ПДВ, починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах госпдіяльності.
Відповідно до роз’яснень податківців у підкатегорії 101.16 «ЗІР», коригування зобов’язань з ПДВ у розрахунку коригування до відповідної зведеної податкової накладної також відображається двома рядками: перший — мінусує неправильні рядки податкової накладної, а другий — зазначає виправлені показники обсягу товарів/послуг. - 202 - Коригування зведеної податкової накладної, складеної відповідно до п. 199.1 ПКУ. Зазначається у випадку коригування зобов’язань з ПДВ, які нараховувалися за придбаннями для одночасного використання в оподатковуваній та пільговій діяльності платника ПДВ (зведені податкові накладні з типами причини 08 і 09), з підстав, наведених у п. 192.1 ПКУ (у т.ч. виправлення помилок). Ця причина коригування також зазначатиметься в розрахунку коригування, який складається для перерахунку податкових зобов’язань відповідно до п. 199.4 ПКУ. Як і в попередньому випадку, коригування ПДВ у розрахунку коригування відображається двома рядками (див. роз’яснення в підкатегорії 101.15 «ЗІР»).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити