• Посилання скопійовано

Лізингоодержувач став платником ПДВ: чи буде право на податковий кредит?

Підприємство, платник єдиного податку, отримало автомобіль в лізинг. На момент отримання авто підприємство не було платником ПДВ. В подальшому підприємство переходить на загальну систему і стає платником ПДВ. Чи буде право на ПК, якщо в суму щомісячних лізингових платежів включено ПДВ?

Датою збільшення податкового кредиту лізингоодержувача для операцій фінлізингу є дата фактичного отримання об’єкта (п. 198.2 ПКУ) на підставі отриманої та відповідним чином зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної від орендодавця.

Водночас, нарахування та сплата процентів або комісій у складі орендного платежу у межах договору фінансового лізингу не є об'єктом оподаткування ПДВ (пп. 196.1.2 ПКУ).

Отже, податковий кредит виникає при отриманні об'єкта у фінлізинг на повну суму, тому в майбутньому при нарахуванні/сплаті лізингових платежів жодних податкових наслідків щодо ПДВ у лізингоодержувача не буде.

При цьому, якщо лізингоодержувач на момент отримання об’єкту лізингу не був платником ПДВ, то відповідно права на віднесення такої суми до податкового кредиту у нього не було. Таким чином, при подальшій сплаті лізингових платежів у лізингоодержувача на суму ПДВ права на податковий кредит виникати не буде.

Тобто суму ПДВ, яка була нарахована лізингодавцем при передачі об’єкту лізингу, лізингоодержувач включає до первісної вартості такого об’єкта за приписами п. 8 П(С)БО 7.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»