Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Помилка в «мінусовому» РК: коли покупець повинен зменшити кредит з ПДВ?

Виконавець послуг на дату передоплати виписав податкову накладну.Через місяць послуги не надавалися та аванс повернули. Було складено РК, проте з помилками, тому замовник відмовився його реєструвати. Правильний РК було надіслано лише через 7 місяців. Коли замовник повинен відобразити такий РК в декларації з ПДВ?

Якщо після постачання товарів (послуг) здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів (послуг) особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів (послуг), суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зареєстрованому в ЄРПН.

При цьому податківці зазначають, що у разі, якщо розрахунок коригування зареєстрований в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, то:

  • постачальник має право зменшити податкові зобов’язання у податковій декларації з ПДВ того звітного періоду, у якому його зареєстровано в ЄРПН;
  • покупець повинен зменшити податковий кредит в податковій декларації з ПДВ за звітний (податковий) період, на який припадає дата складення розрахунку коригування, та зареєструвати його в ЄРПН у встановлені терміни.

При цьому, покупець повинен зменшити ПК незалежно від того чи було складено та надіслано РК постачальником на реєстрацію, чи ні. Тобто РК на зменшення покупцем відображається саме датою виникнення події, яка спричинила складання РК, а не фактом його реєстрації.

Водночас, при подальшій реєстрації з порушенням термінів такого РК відображати його повторно в декларації з ПДВ не потрібно (оскільки його було відображено в декларації з ПДВ за період виникнення підстав для його складання).

Зверніть увагу! Для розрахунків коригування, складених постачальниками товарів (послуг) до податкової накладної, що складена на отримувача – платника податку, в яких передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг  їх постачальнику,  встановлено граничний строк реєстрації в ЄРПН – протягом 15  календарних днів з дня отримання такого розрахунку коригування до податкової накладної отримувачем (покупцем).

При цьому, податківці неодноразово зазначали, що нормами ПКУ не передбачено механізму фіксування такої дати отримання, тому вони рахують строк реєстрації такого РК протягом 15 к.д. з дати його складання.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна , Послуги , Податковий кредит

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі