Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Надання рекламних послуг представництву нерезидента: що з ПДВ?

ТОВ планує підписати договір з Представництвом нерезидента в Україні на постачання рекламних послуг, за яким ТОВ надаватиме нерезиденту через Представництво рекламні послуги. ТОВ та Представництво зареєстровані на території України як платники ПДВ. Чи будуть ододатковуватися зазначені послуги ПДВ?

Порядок оподаткування ПДВ операцій платника податку з постачання послуг безпосередньо залежить від місця постачання таких послуг. Адже об’єктом оподаткування ПДВ є, зокрема, операції з постачання товарів/послуг на митній території України (п. 185.1 ПКУ).

Згідно з пп. «б» п. 186.3 ПКУ місцем постачання рекламних послуг вважається місце, у якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання. 

Водночас, пп. «г» пп. 14.1.139 ПКУ визначено, що особою для цілей р. V ПКУ є, зокрема, постійне представництво нерезидента.

Таким чином, операції з надання резидентом рекламних послуг нерезиденту або філії чи офіційному представництву нерезидента, не зареєстрованому платником ПДВ, не є об’єктом оподаткування ПДВ. Якщо ж резидент буде надавати рекламні послуги представництву нерезидента, яке  зареєстроване платником ПДВ, місцем постачання рекламних послуг буде митна територія України і, відповідно, операція буде об’єктом оподаткування ПДВ.

Також дивіться роз’яснення  ДФСУ з аналогічного питання в ІПК від 11.09.2018 р. №3956/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Митниця , Нерезиденти , ПДВ , Реклама , Послуги

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі