Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Неправильний ІПН та тип причини в ПН: чим це загрожує?

Підприємство у вересні 2018 р. надало послуги нерезиденту на території України. Датою акту було виписано та зареєстровано ПН з типом причини «07» та ІПН 300000000000. У декларації з ПДВ ІПН було зазначено правильно (100000000000). Як виправити таку помилку? На які наслідки очікувати?

Чим це загрожує?

Згідно з п. 44.1 ПКУ визначено, що для цілей оподаткування платники податку зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування або податкових зобов’язань, зокрема, на підставі первинних документів.

Податкова накладна, що складена з типом причини «07» та ІПН покупця 300000000000 складається при експорті товарів на підставі митної декларації.

При цьому, у разі складання ПН на постачання послуг нерезиденту, місце постачання яких визначено на території України, згідно з п. 8 та 12 Порядку №1307 зазначається тип причини «02» та умовний ІПН 100000000000.

Таким чином, оскільки податкова накладна не відповідає первинним документам, така податкова накладна є помилковою. Водночас відсутність зареєстрованої правильної ПН може бути розцінена податківцями як відсутність реєстрації накладної на постачання послуг нерезиденту. У такому разі податківці можуть виписати повідомлення - рішення на реєстрацію такої ПН із накладання штрафу після її реєстрації відповідно до п. 120-1.1 ПКУ

 

Як вирішити проблему?

Для виправлення такої помилки платник податку повинен скласти і зареєструвати ПН датою виникнення ПЗ з правильним ІПН покупця та типом причини. Після цього необхідно скласти «мінусовий» РК до неправильної податкової накладної з типом коригування «20» (про це податківці писали тут). У заголовній частині розрахунку коригування у полі «до податкової накладної» зазначаються дата і номер податкової накладної, зайво складеної на операцію, за якою в ЄРПН вже зареєстрована податкова накладна.

В інформаційному полі «Інформаційні дані щодо складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної» розрахунку коригування зазначаються дані щодо податкової накладної, правильно складеної та зареєстрованої в ЄРПН.

Однак навіть за такого підходу, ПН з правильним ІПН, що буде зареєстрована за вересень, призведе до виникнення штрафу відповідно до п. 120-1.1 ПКУ, оскільки штрафи не застосовуються виключно до податкових накладних:

  • що не надаються отримувачу (покупцю), складених на операції з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, та/або,
  • що не надаються отримувачу (покупцю), складених на операції з постачання товарів/послуг, які оподатковуються за нульовою ставкою.

Та в цьому разі сума штрафу може бути меншою, оскільки податківці можуть виписати повідомлення - рішення вже після спливу більшого проміжку часу.

Зверніть увагу! Помилкова накладна та РК для її виправлення не відображаються в декларації з ПДВ (оскільки в декларації було зазначено ІПН 100000000000, то виправлення вносити не потрібно і РК на зменшення відображати також не потрібно).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі