Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Здійснюємо експорт товарів: як скласти ПН?

Як правильно скласти податкову накладну при експорті товарів?

Спеціальних змін до порядку складання цього типу ПН внесено не було. Отже, у випадку експорту товару датою остаточного оформлення митної декларації (коли експорт вже документально підтверджено) починаючи з 01.12.2018 р. складається ПН за новою формою із урахуванням старих правил та нових особливостей. А саме:

  • оскільки нерезидент не є платником ПДВ, то реквізит «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» на нього як на покупця не заповнюється. Однак в даних постачальника-резидента цей реквізит треба заповнити обов'язково!
  • графа 11 розділу Б табличної частини ПН в цьому випадку не заповнюється — адже до експорту товарів застосовується нульова ставка ПДВ.

Решта правил не змінилися:

  • у лівому верхньому куті проставляємо код типу ПН «07» — складена на операції з вивезення товарів за межі митної території України;
  • у графі «Отримувач (покупець)» зазначаються найменування (П. І. Б.) нерезидента та через кому — країна, в якій зареєстрований покупець (нерезидент), а у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «300000000000».

Зі зразком можна ознайомитись тут >>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Експорт , Коригування , ПДВ , Податкова накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі