Пунктом 184.1 ПКУ встановлено, що реєстрація особи як платника ПДВ діє до дати анулювання реєстрації як платника податку такій особі, яка проводиться шляхом виключення з реєстру платників податку і відбувається у випадках, визначених у пп. «а» - «з» п. 184.1 ПКУ.
Своєю чергою п. 184.7 ПКУ визначено, якщо товари/послуги, необоротні активи, суми податку за якими були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов'язаний визначити податкові зобов'язання за такими товарами/послугами, необоротними активами виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.
При цьому, відповідно до п. 201.1 ПКУ право на складання ПН виникає лише у платника податку. Тобто, оскільки право на складення податкових накладних та реєстрацію їх в ЄРПН має особа, що зареєстрована платником ПДВ, то на дату анулювання реєстрації платника ПДВ таке право вказаною особою втрачається.
Таким чином, особа, реєстрацію платника ПДВ якої анульовано, не має права зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН.
Не зможе така особа й подати уточнюючий розрахунок до декларації для нарахування ПЗ з ПДВ.
Перш за все на такого платника податків можуть очікувати штрафні санкції за не реєстрацію податкової накладної відповідно до п. 120-1.1 ПКУ, а саме у розмірі 50% суми ПДВ.
По - друге, на суб’єкта господарювання очікують штрафні санкції, які встановлено п. 127.1 ПКУ:
- в розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету;
- у розмірі 50% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету за ті самі дії, вчинені повторно протягом 1095 днів.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись