• Посилання скопійовано

Алгоритм складання податкової накладної у разі виявлення недостач

Як виписати ПН при виявлені недостач за результатами річної інвентаризації?

Порядок виписування податкової накладної у разі виявлення недостач під час інвентаризації залежить від того, чи було встановлено винну особою, чи ні. У разі, якщо винну особу встановлено і нею сплачується компенсація, то в такому випадку податкова накладна складається як на звичайне постачання на ім’я такої особи.

У тому ж разі, якщо винну особи не встановлено, списання недостач (понад норм природного убутку) розглядається податківцями як використання матеріальних цінностей не у господарській діяльності підприємства. У такому випадку платник податку нараховує ПЗ відповідно до п. 198.5 ПКУ, а також складає і реєструє в ЄРПН податкову накладну. Така накладна складається не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду, в якому було встановлено факт недостачі. 

У верхній лівій частині таких накладних у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається тип причини: 13 - Складена у зв’язку з використанням виробничих або невиробничих засобів, інших товарів не в господарській діяльності.

У графі «Зведена податкова накладна» зазначається код ознаки 1 (нарахування податкових зобов’язань відповідно до пункту 198.5 ПКУ).

У графі «Отримувач (покупець)» платник податку зазначає власне найменування (П.І.Б.), у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «600000000000», рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється.

До графи 2 - опис (номенклатура) товарів/послуг постачальника (продавця) заносяться дати складання та порядкові номери податкових накладних, складених на такого платника податку при постачанні йому товарів/послуг, необоротних активів, за якими він визначає податкові зобов’язання.

При цьому у графі 4 вказується «грн», а графи 3.1, 3.2, 3.3, 5-9, 12 не заповнюються.

У графі вказується вартість (частина вартості) товару або необоротного активу, на яку нараховується податок відповідно до п. 198.5 ПКУ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Дата РК при поверненні авансу та товару
    23.06.2025 р. постачальник отримав від покупця кошти за запчастини на суму 27000 грн і постачальник виписав на цю дату ПН. Товари були відвантажені і отримані покупцем також 23.06.2025 р. Згодом з’ясувалося, що запчастини не підійшли і їх 27.06.2025 р. покупець повернув постачальнику. 10.07.2025 р. постачальник повернув покупцю кошти - 27000 грн. Якою датою постачальник повинен складати РК – на 27.06.2025 чи на 10.07.2025 р.?
    Сьогодні 14:1028
  • Несвоєчасне коригування ПДВ-кредиту: штрафні санкції
    Покупець (платник ПДВ) у 2022 році отримав повернення передоплати від постачальника, який на момент повернення вже став неплатником ПДВ. Податковий кредит, сформований у 2021 році за цією операцією, не був своєчасно відкоригований. У 2024 році покупець подав уточнюючий розрахунок, зменшивши податковий кредит. Які фінансові санкції (самоштраф, пеня) застосовуються за таке несвоєчасне коригування та чи потрібно сплачувати до бюджету суму ПДВ?
    Сьогодні 13:5020
  • Втрата імпортного товару в дорозі після розмитнення: документи та ПДВ
    Які документи необхідні імпортеру для підтвердження факту втрати товару в дорозі, якщо митна декларація вже оформлена, а ліміт для реєстрації ПН збільшено? Як відобразити таку операцію в декларації з ПДВ, враховуючи, що товар фактично не надійшов і не надійде?
    Сьогодні 09:0736
  • Зменшення ПДВ за розблокованим за судом РК
    Яким нормативним документом регулюється порядок зменшення податкового зобов'язання (ПЗ) продавцем на підставі РК на зменшення, розблокованого за рішенням суду? Які податкові наслідки, якщо постачальник включить такий РК до декларації з ПДВ не в періоді розблокування, а в одному з наступних звітних періодів? Наприклад, дата складання та дата подання на реєстрацію РК - лютий 2024 р, дата розблокування - січень 2025 р, зменшили ПЗ в декларації за квітень 2025 р.
    16.07.202515
  • Дата ПН: дата ТТН чи дата фактичної відгрузки?
    Товар завантажено в автомобіль та оформлено ТТН 2-го числа місяця. Фактичний виїзд автомобіля з вантажем відбувся 3-го числа. Яка дата вважається датою відвантаження товару для цілей виписки податкової накладної: дата завантаження (вказана в ТТН) чи дата фізичного вибуття транспорту з території підприємства?
    16.07.202577