Як зазначали податківці, відповідно до абз. 3 п. 201.10 ПКУ, податкова накладна, складена та зареєстрована після 1 липня 2017 року, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для відображення податкового кредиту і не потребує будь-якого додаткового підтвердження.
При цьому, в ІПК від 21.08.2018 р. №3638/6/99-99-15-03-02-15/ІПК ДФСУ роз’яснювало, якщо у податковій накладній при заповненні поля "ІПН отримувача (покупця)" постачальником не зазначено нуль, який є першим символом (цифрою) у ІПН покупця, та така податкова накладна зареєстрована у ЄРПН, то така помилка:
- не заважає ідентифікувати здійснену операцію (зокрема, покупця товарів/послуг);
- не може бути єдиною причиною для невизнання податкового кредиту за такою ПН.
Окрім цього, податківці повідомили, що при реєстрації в ЄРПН ПН/РК, складених на покупця - платника ПДВ, здійснюється звіряння даних щодо перебування продавця/покупця у реєстрі платників ПДВ.
Отже, якщо податкову накладну було зареєстровано саме на покупця (незалежно від того чи були зазначені нулі на початку ІПН) така податкова накладна дає право покупцю на податковий кредит і така накладна не потребує внесення виправлень чи змін.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись