• Посилання скопійовано

Чи нараховуються ПЗ з ПДВ на суму відшкодування збитків за поставку неякісного товару на підставі претензії?

Підприємство отримало від постачальника метал неналежної якості, який потребував додаткової термічної обробки, на що було витрачено додаткові кошти. На даний час виставляється претензія постачальнику, у якій підприємство вимагає відшкодувати витрати на усунення недоліків металу. Чи нараховувати ПЗ з ПДВ на суму відшкодування збитків за поставку неякісного товару на підставі претензії?

Відповідно до ч. 1 ст. 678 ЦКУ покупець, якому переданий товар неналежної якості, має право, незалежно від можливості використання товару за призначенням, вимагати від продавця за своїм вибором:

  • пропорційне зменшення ціни;
  • безоплатне усунення недоліків товару в розумний строк;
  • відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

У ч. 1 ст. 680 ЦКУ зазначено, що покупець має право пред'явити вимогу у зв'язку з недоліками товару за умови, що недоліки виявлені в строки, встановлені цією статтею, якщо інше не встановлено договором або законом.

При цьому до вимог у зв'язку з недоліками проданого товару застосовується позовна давність в один рік, яка обчислюється від дня виявлення недоліків у межах строків, встановлених вищезазначеною статтею, а якщо на товар встановлено гарантійний строк (строк придатності), - від дня виявлення недоліків у межах гарантійного строку (строку придатності) (ч. 1 ст. 681 ЦКУ).

Щоб реалізувати свої права при отримані товару невідповідної якості, покупець повинен мати докази, що свідчать про невідповідність якості, встановленої договором чи іншим умовам. 

Про однозначність ситуації щодо ПДВ при відшкодуванні вартості викрадених основних засобів читайте тут>>

ДФС у м. Києві в листі від 14.03.2017 р. №5374/10/26-15-12-01-18 повідомляє, що кошти, які надходять платнику ПДВ на його банківський рахунок як відшкодування збитків за пошкоджене або знищене майно, розцінюються як компенсація вартості такого майна та, відповідно, включаються до бази оподаткування ПДВ і підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах з нарахуванням податкових зобов’язань з ПДВ.

При цьому податковий орган зазначає, що кожен конкретний випадок податкових взаємовідносин, в т. ч. операцій з відшкодування сум збитків за втрату або нестачу вантажу, потребує аналізу документів та матеріалів, які дозволяють ідентифікувати предмет запиту більш детально.

Для прийняття остаточного рішення щодо оподаткування ПДВ суми відшкодування збитків, завданих постачанням неякісного товару, підприємство може скористатися правом, наданим ст. 52 ПКУ, та звернутися до контролюючих органів для отримання безоплатної індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Слід зазначити, що ДФС з цього питання має сталу думку. Так, в ІПК від 18.01.2018 р. №223/6/99-99-15-03-02-15/ІПКвід 07.07.2017 р. №1051/6/99-99-15-03-02-15/ІПК та від 30.12.2016 р. №28710/6/99-99-15-03-02-15 ДФС повідомляє, що кошти, які надходять платнику ПДВ на його банківський рахунок як відшкодування збитків за знищене майно, розцінюються як компенсація вартості такого майна та, відповідно, включаються до бази оподаткування ПДВ.

Докладніше про те, чи оподатковується ПДВ відшкодування збитків за знищене майно, читайте тут>> 

При нарахуванні податкових зобов'язань з ПДВ у графі 2 «номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця)» податкової накладної зазначається найменування послуги термічної обробки, тобто з точним перенесенням її найменування з податкової накладної, за якої отримано податковий кредит.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    Сьогодні 18:1110
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    Сьогодні 14:2329
  • ПДВ при передачі авто як гуманітарної допомоги, якщо оплата від ВПП ООН
    Всесвітня продовольча програма ООН закуповує авто в автосалоні для Благодійного фонду за тристоронньою угодою, де ВПП ООН є платником, автосалон - постачальником, а БФ - отримувачем. В угоді зазначено, що авто є благодійною (гуманітарною) допомогою. Як правильно скласти ПН для цієї операції? Як документально оформити операцію, щоб вона не була об'єктом оподаткування ПДВ або оподатковувалася за нульовою ставкою?
    Сьогодні 09:1221
  • Який період зазначати в таблиці 1 додатка 2 до декларації ПДВ у разі збільшення залишку від’ємного значення?
    У разі збільшення від’ємного значення за результатами перевірки у графі «Звітний (податковий) період, у якому виникло від’ємне значення» таблиці 1 додатка 2 зазначають звітний період, у якому сформовано ПК за таким узгодженим повідомленням-рішенням за формою «В3»
    Сьогодні 07:0444
  • Нюанси коригування ПН на операції з експорту окремих видів товарів
    ПН_РЕЗ коригується для приведення її показників у відповідність до МД, на підставі якої здійснено митне оформлення товарів (з урахуванням, за наявності, складених до неї аркушів коригування), та здійснюється шляхом складання та реєстрації в ЄРПН РК_РЕЗ_2
    02.04.202514