Відповідно до ч. 1 ст. 678 ЦКУ покупець, якому переданий товар неналежної якості, має право, незалежно від можливості використання товару за призначенням, вимагати від продавця за своїм вибором:
- пропорційне зменшення ціни;
- безоплатне усунення недоліків товару в розумний строк;
- відшкодування витрат на усунення недоліків товару.
У ч. 1 ст. 680 ЦКУ зазначено, що покупець має право пред'явити вимогу у зв'язку з недоліками товару за умови, що недоліки виявлені в строки, встановлені цією статтею, якщо інше не встановлено договором або законом.
При цьому до вимог у зв'язку з недоліками проданого товару застосовується позовна давність в один рік, яка обчислюється від дня виявлення недоліків у межах строків, встановлених вищезазначеною статтею, а якщо на товар встановлено гарантійний строк (строк придатності), - від дня виявлення недоліків у межах гарантійного строку (строку придатності) (ч. 1 ст. 681 ЦКУ).
Щоб реалізувати свої права при отримані товару невідповідної якості, покупець повинен мати докази, що свідчать про невідповідність якості, встановленої договором чи іншим умовам.
Про однозначність ситуації щодо ПДВ при відшкодуванні вартості викрадених основних засобів читайте тут>>
ДФС у м. Києві в листі від 14.03.2017 р. №5374/10/26-15-12-01-18 повідомляє, що кошти, які надходять платнику ПДВ на його банківський рахунок як відшкодування збитків за пошкоджене або знищене майно, розцінюються як компенсація вартості такого майна та, відповідно, включаються до бази оподаткування ПДВ і підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах з нарахуванням податкових зобов’язань з ПДВ.
При цьому податковий орган зазначає, що кожен конкретний випадок податкових взаємовідносин, в т. ч. операцій з відшкодування сум збитків за втрату або нестачу вантажу, потребує аналізу документів та матеріалів, які дозволяють ідентифікувати предмет запиту більш детально.
Для прийняття остаточного рішення щодо оподаткування ПДВ суми відшкодування збитків, завданих постачанням неякісного товару, підприємство може скористатися правом, наданим ст. 52 ПКУ, та звернутися до контролюючих органів для отримання безоплатної індивідуальної податкової консультації з питань практичного застосування окремих норм податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Слід зазначити, що ДФС з цього питання має сталу думку. Так, в ІПК від 18.01.2018 р. №223/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, від 07.07.2017 р. №1051/6/99-99-15-03-02-15/ІПК та від 30.12.2016 р. №28710/6/99-99-15-03-02-15 ДФС повідомляє, що кошти, які надходять платнику ПДВ на його банківський рахунок як відшкодування збитків за знищене майно, розцінюються як компенсація вартості такого майна та, відповідно, включаються до бази оподаткування ПДВ.
Докладніше про те, чи оподатковується ПДВ відшкодування збитків за знищене майно, читайте тут>>
При нарахуванні податкових зобов'язань з ПДВ у графі 2 «номенклатура товарів/послуг постачальника (продавця)» податкової накладної зазначається найменування послуги термічної обробки, тобто з точним перенесенням її найменування з податкової накладної, за якої отримано податковий кредит.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись