Відповідно до п. 192.1 ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в ЄРПН.
При цьому, якщо покупець є платником ПДВ, то зважаючи на те, що такий РК зменшує суму ПДВ, він підлягає реєстрації таким покупцем. Якщо покупець – неплатник ПДВ, то обов’язок реєстрації такого РК належить постачальнику. На підставі такого зареєстрованого РК постачальник відображає суму зменшення податкового зобов’язання з відповідним заповненням додатку 1 до Декларації з ПДВ.
Роз’яснення податківців щодо складання такого РК ми наводили тут. Згідно з цим роз’ясненням, при частковому поверненні передоплати у причині коригування зазначається «зміна кількості» або «зміна ціни» (якщо частина передоплати повертається в зв’язку із зміною ціни).
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до ЄРПН є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Якщо надіслані ПН/РК сформовано з порушенням вимог, передбачених п. 201.1 та/або п. 192.1 ПКУ, а також у разі зупинення реєстрації ПН/РК відповідно до п. 201.16 ПКУ протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
Отже, якщо розрахунок коригування було зареєстровано у зазначеному вище порядку, інформація, яка зазначена у Декларації, та інформація, яка наявна у ДФС, повинні бути аналогічними.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись