Офіційна думка.
... Так, може. У разі виникнення підстав для здійснення коригування сум податкових зобов'язань, що виникли у зв'язку з постачанням товарів/послуг, оформленим зведеною податковою накладною, постачальник відповідно до статті 192 Кодексу складає розрахунок коригування до такої накладної. У цьому випадку складання розрахунку коригування здійснюється за такою самою зведеною формою.
Узагальнююча податкова консультація від 21.12.2012 р. №1177
А що на практиці?
Зазначимо, що порядок коригування податкових зобов'язань з ПДВ установлено ст. 192 ПКУ. Якщо після постачання товарів/послуг:
1) здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін;
2) відбувається повернення товарів/послуг продавцю;
3) покупцю повертаються суми попередньої оплати
— суми ПЗ та ПК сторін підлягають коригуванню.
Для проведення коригування слід виписати Розрахунок коригування (додаток 2 до Порядку №1379). Порядок складання, реєстрації-1, зберігання Розрахунку коригування аналогічний порядку, передбаченому для податкових накладних.
В УПК №1177 податківці повідомляють: якщо до моменту виписування зведеної ПН повертається товар або змінилася вартість товару/послуги, то платник податку складає зведену ПН за фактичними обсягами поставок (наданими послугами). Розрахунок коригування у такому разі не складається. Аналогічна думка повідомлялась раніше у листах ДПСУ (від 30.05.2012 р. №9181/6/15-3115 та від 06.04.2012 р. №10162/7/15-3417-16, див. у «ДК» №22/2012).
У разі виникнення підстав, зазначених у ст. 192 ПКУ, які вимагають здійснити коригування ПДВ, Розрахунок коригування до зведеної ПН продавцем може виписуватися також зведено. У такому разі слід пам'ятати про вимогу виписування зведеного Розрахунку коригування не пізніше останнього дня місяця.
Приклад.
ПП «Захід» щотижня в середу або четвер відвантажує ПП «Схід» металопрокат. У договорі визначено періодичність оплати поставленого металу — 25 числа місяця. Зведена ПН виписується на дату оплати.
Вихідні дані за місяць:
1) відвантажено метал покупцеві на загальну суму 30000,00 грн (у т. ч. ПДВ) (про що свідчать накладні, товаротранспортні накладні та обороти за Д-т 361);
2) 20 числа покупцем повернено товар на суму 6000,00 грн (у т. ч. ПДВ) (про що свідчить накладна на повернення від покупця);
3) 25 числа отримано кошти у сумі 24000,00 грн (у т. ч. ПДВ) (про що свідчить банківська виписка та обороти за Д-т 311).
Слід зазначити: за наведеними умовами розрахунок коригування не виписується, адже метал повернуто до 25 числа — моменту виписування зведеної ПН. А отже, на фактичну суму поставлених товарів — 24000 грн — буде виписано зведену ПН.
Якби, приміром, повернення покупцем товару, поставленого протягом місяця, чи зміна його ціни відбулися після 25 числа — після складання зведеної ПН — то до такої ПН треба було б виписати розрахунок коригування.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити