• Посилання скопійовано

Підприємство здійснює оподатковані та неоподатковані операції. Як нараховувати ПЗ з ПДВ?

Як нараховуються ПЗ з ПДВ, якщо підприємство здійснює як оподатковувані, так і неоподатковувані операції?

Пунктом 199.1 ПКУ встановлено, що у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково — ні, платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до ПКУ, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в ЄРПН на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях.

Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум податку) за цей самий попередній календарний рік.

Також встановлено, що за підсумками календарного року платник податків здійснює перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.

Докладніше про порядок такого розподілу та річного перерахунку ми писали тут. А як заповнювати таблицю 2 додатка 7 до декларації з ПДВ, ми розглядали тут.

Однак вимога п. 199.1 ПКУ не поширюється на випадки, якщо звільненими (відповідно до п. 23 підрозд. 2 розд. XX ПКУ) операціями є продаж металобрухту, що утворився в результаті розбирання (демонтажу) ліквідованих основних засобів та інших подібних операцій.

На такі ПЗ платник податку зобов'язаний скласти і зареєструвати зведену податкову накладну. Наразі алгоритм складання такої ПН наступний: у графі «Отримувач (покупець)» платник податку зазначає власне найменування (П. І. Б.), у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний ІПН «600000000000», рядок «Податковий номер платника податку або серія та/або номер паспорта» не заповнюється, а у верхній лівій частині зазначається відповідний тип причини, за якої така ПН не видається отримувачу. Із внесенням змін до Порядку №1307, виникне ще необхідність конкретизації причини складання зведеної ПН — 2 у разі нарахування податкових зобов'язань відповідно до п. 199.1 ПКУ.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»