Дійсно податківці надавали роз’яснення, що вартісний показник у графі 7 «ціна постачання» податкової накладної повинен містити не більше двох знаків після коми (якщо для нього інше передбачено чинним законодавством).
Свою думку вони грунтували на п. 4 та 16 Порядку №1307, у яких зазначено, що вартісні показники вказуються в гривнях з копійками (тобто з двома знаками). Однак, нещодавно податківці зазначили, що податкові накладні, які складені та зареєстровані в ЄРПН, та в яких ціна постачання одиниці товару/послуги містить після коми більше ніж два знаки, є підставою для формування податкового кредиту за умови відповідності іншим вимогам, що визначені в ПКУ.
Окрім цього, якщо здійснювати коригування загальної вартості, шляхом підставляння даних у графі «кількість» це призведе до того, що дані податкової накладної не будуть відповідати первинним документам.
Тож, наразі чіткої позиції податківців щодо цього питання немає. З однієї сторони вони зазначають, що у графі 7 повинно зазначатись не більше 2 знаків після коми (що опосередковано підтверджується Положенням №1307), з іншої, що якщо буде зазначено більше – це не вплине на можливість відображення суми ПДВ у податковому кредиті покупця. Зазначимо, що листи податківців мають виключно інформаційний характер, тож радимо отримати з цього питання індивідуальну податкову консультацію і діяти за роз’ясненням у ній.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити